09392707199 مشاوره رایگان سئو و طراحی سایت

آموزش سئو مبتدی : از زیر صفر سئو را بیاموزید!

حمیدرضا اسماعیلی زاده ۲۵ آذر ۱۳۹۷
آموزش سئو مبتدی

آموزش سئو مبتدی

آموزش سئو مبتدی چیست و چه کاربردی دارد؟

آموزش سئو مبتدی چیست و چه ویزگی هایی دارد؟

در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به صورت مبتدیانه و کاربردی مباحث مربوط به افزایش رتبه سایت و ترافیک سایت را به شما معرفی کنیم.

همان طور که میدانید بیشتر آموزش هایی که برای سئو در سایت های مختلف وجود دارند به صورت حرفه ای بیان شده اند , به همین دلیل افراد مبتدی نمیتوانند از این مقالات استفاده کنند زیرا از پایه قوی نشده اند.

در این مقاله سعی میکنیم که اصول و مبانی سئو را به ساده ترین زبان , برای شما بیان کنیم.

بگذارید شما را در ابتدا با مفهوم سئو آشنا سازیم و بگوییم سئو چیست؟ سئو کوتاه شده عبارت Search Engine Optimization ” بهینه سازی موتور جستجو” است و میتواند به صاحبان سایت کمک کند تا ترافیک بیشتری را جذب کنند.

یکی از مهم ترین کارهایی که صاحبان سایت برای ارتقای سایت خود باید انجام دهند این میباشد که مجموعه ای از قوانین را رعایت کنند تا موتورهای جستجو بتوانند به نحو موثرتری سایت را پیدا کنند و ترافیک بیشتری جذب شود.

با توجه به تعریفی که از سئو ارائه دادیم شاید شما تصور کنید که هدف سئو , موتورهای جستجو هستند اما این تصور درست نیست زیرا هدف اصلی سئو , کسب رضایت کاربران است و گوگل هم قاعدتاً سایت هایی را در رتبه های بالا قرار میدهد که بتوانند در کسب رضایت کاربران فعال تر باشند.

شما برای اینکه بتوانید رضایت کاربران را به دست آورید اقدامات گوناگونی میتوانید انجام دهید از جمله اینکه به سوالات کاربران پاسخ دهید , کیفیت محتوای متشر شده را افرایش دهید و…

اکنون تعریف دیگری برای سئو میتوانیم ارائه دهیم و نتیجه بگیریم که در عمل سئو مخفف Search Experience Optimization یا “بهینه سازی تجربه” است.

برای اینکه سایت شما رتبه ی برتری به دست آورد باید با سئو سایت , آشنایی کامل داشته باشید و مدام اطلاعات خودتان را آپدیت کنید اما برای اینکه شما بتوانید به شخص حرفه ای تبدیل شوید باید از صفر شروع کنید.

تکنیک های آموزش سئو مبتدی

تعدادی موسسه وجود دارند که در زمینه ی سئو مهارت دارند و میتوانند به شما کمک کنند تا جایگاه سایت خود را ارتقا بخشید.

به نظر شما چه زمانی از افراد متخصص کمک بگیریم؟ بگذارید قبل از اینکه به این سوال , پاسخ دهیم نکاتی دیگر را به شما بگوییم.

سئو هزینه دارد!

همانطور که شما شاهد آن هستید همه ی خدمات روز به روز به قیمت آنها افزوده میشود و قاعدتاً سئو هم از این قاعده خارج نیست و نرخ خدمات سئو روز به روز بیشتر از گذشته میشود.

گاهی اوقات افراد پروژه هایی انجام میدهند که نمیدانند آیا هزینه هایی که در حال صرف شدن است و ریسکی که پذیرفته اند , نتیجه ی ثمر بخشی به همراه دارد یا خیر؟

انتخاب متخصص سئو ساده نیست!

موسسه ها و اشخاصی هستند که در زمینه ی سئو مهارت دارند و فعالیت هایی را انجام میدهند. قاعدتاً دشوار است که شما بتوانید تشخیص دهید این افراد تا چه حد تخصص دارند و به چه میزان میتوانند به شما در زمینه سئو کمک کنند.

هنگامی که شما با متخصصان سئو مصاحبه میکنید تا میزان کارایی آنها را مورد سنجش قرار دهید , مطمئنا آنها از کلماتی استفاده میکنند که این کلمات و عبارات شاید حتی برای اولین بار باشد که به گوش شما میخورند و به این دلیل که شما دانش کافی در زمینه سئو ندارید نمیتوانید متخصصی را انتخاب کنید که مناسب باشد.

سئو زمان بر است!

برخی از افراد به دنبال این هستند که در زمان کوتاه به نتایج فوق العاده ای برسند و ترافیک زیادی را جذب کنند , اما باید بگوییم که شما برای اینکه بتوانید سایت خود را ارتقا بخشید به زمان طولانی نیاز دارید.

با توجه به همه ی این حرف ها نتیجه میگیریم که اگه به دنبال این هستیم که فرد متخصصی را برای سئو سایت انتخاب کنیم باید خودمان هم اطلاعاتی در رابطه با سئو داشته باشیم و اگر این اطلاعات را نداشته باشیم باعث میشود علاوه بر اینکه شما هزینه ای را صرف کرده اید , زمانتان را نیز از دست بدهید.

حالا که قرار است شما همه چیز را در رابطه با سئو بدانید چرا خودتان متخصص سایت خودتان نشوید؟!

به نظر شما چرا سئو میتواند تاثیر مثبت بر رونق کسب و کار بگذارد؟

به اطرافتان نگاه کنید! اکثر افرادی که میبینید یک یا چند تلفن همراه دارند و مدام در حال سرچ هستند. روزانه میلیارد ها سرچ از طریق گوگل انجام میشود و بیشتر افرادی که این سرچ ها را انجام میدهند به دنبال خرید کالا و یا استفاده از خدمات هستند.

اگر موتورهای جستجو بتوانند سایت شما را پیدا کنند باعت میشود که این کاربران بتوانند وارد سایت شما بشوند و چه بسا به مشتری دائمی شما تبدیل شوند.

اکنون گمان کنید مشتری وارد سایت شما شده و قصد خرید از سایت شما را دارد اما سایت شما برای موبایل بهینه سازی نشده است خب قاعدتاً باعث میشود که مشتری احساس رضایت نداشته باشد و از سایت شما خارج شود و وارد سایت دیگری شود به این ترتیب شما مشتری سایت خود را از دست میدهید.

چه زمانی متخصص سایت خودمان شویم یا به عبارتی چه زمانی سئو سایت خودمان را بر عهده گیریم؟

در صورتی که شما قرار است پروژه ای کوچک را انجام دهید لازم نیست متخصصی را در این زمینه به کار گیرید زیرا افرادی که در زمینه سئو تخصص دارند و قرار است به شما کمک کنند هزینه های زیادی را دریافت میکنند که در این صورت پیشنهاد میشود خودتان در صورتی که حرفه ای هستید این کار را انجام دهید.

در صورتی که پروژه ای که در حال انجام آن هستید بزرگ است و در فضای رقابتی قرار دارد , شما علاوه بر اینکه باید یک فرد متخصص را به کار گیرید باید یک تیم را هم تشکیل دهید که این تیم میتواند کارهای مختلفی انجام دهد از جمله اینکه به صورت مستمر , محتوا تولید کند.

چرا سئو مدام در حال تغییر است؟!

در گذشته ارتقا بخشیدن سایت و رساندن آن به موقعیتی که بتواند در صفحه اول گوگل قرار بگیرد بسیار آسان بود اما اکنون این کار واقعا زمان بر و دشوار است!

تکنیک های گول زننده ای وجود دارند که میتوانند گوگل را فریب دهند و باعث ارتقای سایت و در صفحه ی اول قرار گرفتن در گوگل شوند.

دقت داشته باشید در صورتی که گوگل متوجه شود شما قصد دور زدن او را دارید سایت شما را جریمه میکند.

گوگل برای اینکه بتواند انجام اینگونه تکنیک ها را کاهش بدهد الگوریتم جستجوی خود را هر چند ماه یکبار به روز رسانی میکند.

چگونه سایت را بهینه سازی کنیم؟

گوگل یک موتور جستجو میباشد که روز به روز به صورت هوشمندانه تری عمل میکند.
در صورتی که میخواهید سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد باید نکاتی را رعایت کنید از جمله:

صرفا فقط تولید محتوا نداشته باشید! هنگام تولید محتوا تلاش کنید تا محتوایی مفید بنویسید که همواره مخاطب را به سمت خود جذب کند.

ساختار سایت و ساختار URL یکی از موارد مهم برای ارتقای سایت محسوب میشود.

سایت باید mobile friendly باشد.

هر چند وقت یکبار , سایت خود را به روز رسانی کنید یعنی در صورتی که پستی منتشر شده است که دارای اشتباه میباشد آن را ویرایش کنید و در کنار آن محتوایی جدید نیز تولید کنید.

چرا موتورهای جستجو نمیتوانند سایت شما را پیدا کنند؟

یکی از بخش هایی که در ورد پرس قرار دارد این است که وبسایت شما را مخفی میکند تا موتورهای جستجو , نتوانند سایت شما را پیدا کنند.

شاید در نگاه اول تصور کنید این کار زحمات شما را هدر داده اما هدف ورد پرس از قرار دادن این بخش , این میباشد که شما زمان کافی برای ویرایش کردن پست هایتان داشته باشید , قبل از اینکه این پست بازدیدی به دست آورد.

گاهی اوقات ممکن است به صورت تصادفی این گزینه در وردپرس فعال شده باشد و موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند که شما باید در ابتدا مطمئن باشید که این گزینه غیرفعال هست.

برای اینکار شما باید:

در ابتدا وارد پنل ادمین خود شوید.

بخش تنظیمات و خواندن را انتخاب کنید.

 نمایش به موتورهای جستجو را اسکورل کنید.

از این قسمت گزینه “از موتورهای جست و جو درخواست کنید محتوای سایت را بررسی نکنند” را غیرفعال کنید.
گزینه ی ذخیره تغییرات را انتخاب کنید.

چگونه بازدید بیشتری به دست آوریم؟

یکی از مهم ترین کارهایی که شما برای ارتقای سایت خود میتوانید انجام دهید این میباشد که شما در صفحات سایت, به محتوای سایت خود لینک های زیادی دهید که نتیجه ی آن کسب بازید بیشتر میباشد.

سرعت تا چه حد برای گوگل مهم است؟

قاعدتا گوگل سایتی را که چند دقیقه زمان میبرد تا بارگیری شود با سایتی که به سرعت بارگیری میشود در یک سطح نمیداند و ترجیح میدهد سایتی را در صفحات اول قرار دهد که سرعت بالایی دارد و فقط در چند ثانیه بارگیری میشود.

مطمئنا قرار دادن تصاویر در سایت هر چند جذابیت برای کاربران دارد اما گاهی اوقات سرعت بارگیری سایت را کاهش میدهد.

ما توصیه نمیکنیم که تصاویر را از سایت خود حذف کنید بلکه پیشنهاد میکنیم تصاویری را برای سایت خود انتخاب کنید که کیفیت دارند اما در عین حال حجم کمی را به خود اختصاص داده اند.

چگونه امنیت سایت خود را افزایش دهیم؟

شما با توجه به هزینه و زمانی که برای پیشرفت و ارتقای سایت خود در نظر گرفته اید توقع رسیدن به نتایج مثبتی را خواهید داشت. گاهی عدم توجه به هکر ها تمام زحمات شما را نابود میکند.

بهتر است بدانید , گوگل هر هفته تقریبا ۵۰۰۰۰ سایت را به دلیل phishing و ۲۰۰۰۰ سایت را به دلیل بد افزار در لیست سیاه قرار میدهد.

این عامل سبب میشود که موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند.

خوشبختانه حفظ امنیت سایت کار آسانی است و کافی است Sucuri را نصب کنید. Sucuri افزونه امنیتی قدرتمندی میباشد که میتواند از سایت شما در برابر هکر ها محافظت کند.

منابع : youtube.com , yoast.com , seobook.com , searchengineacademy.com , en.wikipedia.org

مطالب مرتبط :

Summary
آموزش سئو مبتدی : از زیر صفر سئو را بیاموزید (کاملا کاربردی) | نوین سئو
Article Name
آموزش سئو مبتدی : از زیر صفر سئو را بیاموزید (کاملا کاربردی) | نوین سئو
Description
آموزش سئو مبتدی : از زیر صفر سئو را بیاموزید. در این مقاله می خواهیم به صورت مبتدیانه و کاربردی مباحث مربوط به افزایش سئو را به شما معرفی کنیم.
Author
Publisher Name
hamid
تاریخ انتشار : آذر ۲۵, ۱۳۹۷
تعداد بازدید : 205 views
آموزش سئو مبتدی : از زیر صفر سئو را بیاموزید!
5 از 175 رای

مقالات مشابه
 • رنک سایت
  رتبه سایت – روش های تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل

  رتبه سایت در الکسا و گوگل رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت بهترین مطلب درباره ی تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل […]

 • بهبود جایگاه سایت در گوگل
  آموزش سئو با بهبود جایگاه سایت در گوگل در سال ۲۰۱۹

  بهبود جایگاه سایت در گوگل با ۱۳ روش فوق العاده آسان بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل زمانی که شما عبارت ” آموزش سئو ” را می بینید چه چیزی به ذهنتان […]

 • بک لینک رایگان
  آموزش سئو با روش خرید بک لینک رایگان و با کیفیت

  بک لینک رایگان چیست و چه کاربردی دارد چیست و چه کاربدر یدارید لیست سایت های بک لینک رایگان بک لینک چیست؟ بک لینک چیست؟ در آموزش سئو به کلیه لینک هایی که از هر طریقی از همه سایت ها به سایت شما داده می شود بک لینک میگویند. بک لینک رایگان فارسی برای وبسایت های فارسی و […]

 • افزایش پیج رنک گوگل
  پیج رنک گوگل چیست؟ آموزش افزایش پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۹

  افزایش پیج رنک گوگل افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ به سوال های زیر دقت کنید: پیج رنک گوگل چیست؟ ترفند ها و تکنیک های افزایش پیج رنک گوگل چیست؟ چگونه پیج رنک گوگل را افزایش دهیم؟ محاسبه پیج رنک به چه […]

 • آموزش سئو با بهترین تکنیک های سئو کلاه سیاه در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سیاه چیست + تکنیک ها و ترفند ها سئو کلاه سیاه چیست و به چه دردی میخورد؟ سئو کلاه سیاه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ سئو کلاه سیاه چیست؟ در این مقاله از آموزش سئو قصد داریم به معرفی سئو کلاه سیاه ( Black Hat Seo ) و تکنیک های آن بپردازیم. […]

 • ctr چیست
  آموزش سئو، نرخ کلیک یا CTR چیست؟ تکنیک های افزایش CTR

  نرخ کلیک یا CTR چیست؟ نرخ کلیک چیست و چه کاربردی دارد؟ ctr چیست و به چه دردی میخورد؟ در این مقاله از آموزش سئو به معرفی CTR یا نرخ کلیک میپردازیم و یک سری از مهمترین تکنیک های افزایش نرخ کلیک را معرفی میکنیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با CTR یا […]

 • آموزش سئو به روش سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سفید چیست و چه کاربردی دارد. سئو کلاه سفید چیست و چه روش ها و تکنیک هایی دارد. سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹ در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به طور حرفه ای و از ۰ تا ۱۰۰ به بررسی و آموزش سئو کلاه سفید بپردازیم. آموزش سئو کلاه سفید سئو […]

 • آموزش سئو مبتدی
  آموزش سئو مبتدی : از زیر صفر سئو را بیاموزید!

  آموزش سئو مبتدی آموزش سئو مبتدی چیست و چه کاربردی دارد؟ آموزش سئو مبتدی چیست و چه ویزگی هایی دارد؟ در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به صورت مبتدیانه و کاربردی مباحث مربوط به افزایش رتبه سایت و ترافیک سایت را به شما معرفی کنیم. همان طور که میدانید بیشتر آموزش هایی که برای سئو […]

 • سئو کلاه خاکستری
  آموزش سئو به روش سئو کلاه خاکستری در سال ۲۰۱۹

  gray hat seo چیست چه کاربردی دارد سئو کلاه خاکستری یا Gray Hat Seo چیست؟  در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به طور حرفه ای و تخصصی سئو کلاه خاکستری را بررسی کنیم. همانطور که میدانیم , سئو دارای قسمت های مختلفی میباشد که اگر بخواهیم این قسمت ها را نام ببریم میتوانیم آن […]

 • برنامه نویسی چیست
  برنامه نویسی چیست و چه کاربردی دارد – چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم

  برنامه نویسی چیست برنامه نویسی چیست و به چه دردی میخورد. برنامه نویسی چیست و چه کاربردی خواهد داشت.  برنامه نویسی راهی است برای دادن دستورالعمل های کامپیوتری درباره آنچه که باید انجام شود. این دستورالعمل ها به عنوان کد شناخته می شوند و برنامه نویسان کامپیوتر برای رفع مشکلات و یا انجام یک کار، کد […]

دیدگاه ها
Hasti در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۸:۴۹ ق.ظ گفته:

ممنون از نویسنده محترم که اینقدر خوب نوشته

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۳ ق.ظ گفته:

  خواهش میکنم دوست عزیز

  پاسخ
صابریان در ۲۳ دی ۱۳۹۷ در ۳:۰۵ ب.ظ گفته:

واقعاً عالیه

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۴ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۴ ب.ظ گفته:

  سپاسگزارم

  پاسخ

اگر سوالی در این مورد داری اینجا بپرس؟!