09392707199 مشاوره رایگان سئو و طراحی سایت

افزایش پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۹ – پیج رنک گوگل چیست؟

حمیدرضا اسماعیلی زاده ۶ دی ۱۳۹۷
افزایش پیج رنک گوگل

افزایش پیج رنک گوگل

افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل

افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل

به سوال های زیر دقت کنید: افزایش پیج رنک گوگل

پیج رنک گوگل چیست؟

ترفند ها و تکنیک های افزایش پیج رنک گوگل چیست؟

چگونه پیج رنک گوگل را افزایش دهیم؟

محاسبه پیج رنک به چه صورت است؟

الگوریتم پیج رنک چیست؟

افزایش پیج رنک گوگل ، اگر شما یک مدیر وب سایت حرفه ای و با تجربه نیستید نگران نباشید چرا که این مقاله فقط برای شما تهیه شده و یک راهنمای فوق العاده ساده و عملی برای مبتدیان و افراد تازه کار محسوب میشود.

من (حمیدرضا اسماعیلی زاده) در این مقاله از آموزش سئو برای شما توضیح میدهم که پیج رنک گوگل چیست و چرا اهمیت دارد؟ چرا در سئو بسیار مهم است و چه استراتژی هایی باید استفاده کنید تا پیج رنک وبسایت شما افزایش یابد.

پیج رنک گوگل چیست و چرا در سئو اهمیت دارد؟

بهینه سازی سایت شامل همه عوامل خارجی می شود که به طور مستقیم بر روی سایت شما تاثیر میگذارد. مانند:

 • شهرت
 • اقتدار
 • ارتباطات

اینها عوامل خارجی هستند و زمانی که گوگل بخواهد به وب سایت شما یک نمره یا امتیاز اختصاص دهد به این موارد مهم بسیار توجه می کند.

پیج رنک گوگل چیست و چه نقشی در سئو خارجی سایت دارد

پیج رنک گوگل عددی است که گوگل با توجه به ۲۰۰ فاکتور خود به وب سایت ها اختصاص میدهد. این عدد می تواند از ۰ تا ۱۰ باشد.

اگر بخواهیم به صورت کلی بازگو کنیم، گوگل اعتبار، ارتباط و شهرت سایت شما را در نظر میگیرد و همراه با تعداد و کیفیت لینک ها که به سایت شما اشاره میکنند ادغام میشوند.

الگوریتم پیج رنک گوگل علاوه بر حجم لینک ها، منشاء، کیفیت و اعتبار لینک ها را در نظر میگیرد.

چرا رتبه بندی صفحه مهم است؟

اساسا، این ایده به شرح زیر است:

پیج رنک بیشتر باعث میشود که وب سایت در نتایج بالای گوگل ظاهر شود. که به معنی دید بیشتر و احتمال بیشتری هست که افراد روی وب سایت شما کلیک کند.

این یعنی ترافیک وبسایت شما بسیار بیشتر خواهد شد و در نتیجه درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

علاوه بر این، راه های دیگری هم برای جذب ترافیک وب سایت وجود دارد که به شرح زیر است:

 • ترافیک Pay Per Click (PPC) از طریق تبلیغات (هزینه پول).
 • ترافیک رجیستری: هنگامی که افراد به سایت شما از طریق لینک هایی که در سایتی دیگر مراجعه می کنند وارد سایت شما می شوند.
 • ترافیک مستقیم: هنگامی که کاربر آدرس URL سایت خود را به طور مستقیم در نوار آدرس می نویسد.

عامل اصلی افزایش پیج رنک گوگل چیست و چطور می توان آن را افزایش داد؟

افزایش پیج رنک گوگل

هدف بهینه سازی و بهبود رتبه PageRank این است که لینک هایی با کیفیتی که به وب سایت شما ارجاع داده می شود ، به صورت نادرست و یا هرزنامه، دریافت شود.

بنابراین، چرا مهم است که تعداد زیادی از لینک های خارجی برای رتبه بندی سایت خود داشته باشید؟

زمانی که تعدادی لینک به مطالب و وبسایت شما اشاره می کند. گوگل به این فکر می افتد که آن مطلب و یا آن سایت محتوای با ارزشی دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است که باعث شده مردم به آن اشاره کنند.

برای این منظور گوگل آن صفحه را در رتبه بندی خود افزایش رتبه می دهد و به رتبه های برتر خود می آورد.

پس بسیار منطقی است که مواردی مثل شهرت ، اقتدار و ارتباط در پیج رنک برای بهبود رتبه بندی گوگل مهم باشد.

برای این که از ناامید شدن و عصبانی شده گوگل نسبت به سایت خود جلوگیری کنید یک مورد رو باید روشن کنید و اون هم اینه که اعتبار سایت از محبوبیت وبسایت نیست.

شما میتوانید یک سایت محبوب داشته باشید اما با پیج رنک بسیار کم. چطور؟!

پیج رنک اندازه گیری محبوبیت سایت ها نیست. اگر شما به سایت هایی که محبوب بودند نگاه کنید، برای مثال سایت های پورنو بسیار محبوب هستند.

 اما مردم تمایل دارند به سایت های پورنو لینک ندهند.

برای روشن شدن این اطلاعات، باید بر روی موارد زیر تمرکز داشته باشیم:

 1. تعداد و کیفیت لینک ها (لینک های خارجی اشاره به سایت شما) برای رتبه بندی Google بسیار مهم هستند.
 2. سیگنال های اجتماعی همچنان به عنوان یک عامل بهبود رتبه بندی گوگل ادامه می یابد
 3. کیفیت و محتوای مربوطه (زمینه) یکی از عوامل کلیدی است و در ایجاد اعتبار، شهرت و ارتباط مهم است.
 4. اهمیت کلمه کلیدی در URL یا دامنه از دست داده است.

مت کاتز، رئیس بخش اسپمینگ گوگل در این باره یک سری توضیحاتی ارائه میکند که در زیر به آن می پردازیم.

“لینک ها هنوز هم بهترین راه هستند که ما کشف کرده ایم (چه کسی مهم است یا مهم نیست) و شاید در طول زمان، شبکه های اجتماعی یا کیفیت محتوا و یا سایر نشانه ها به ما اطلاعات بیشتری در مورد آن ارائه می دهد.”

به هر حال، از میان این ۴ مورد که در بالا ذکر شد، رسانه های اجتماعی تمایل بیشتری به قدرتمند شدن دارند و شما می توانید برای  بهبود رتبه بندی در Google با آن ها کار کنید .

 چرا؟ حضور خوب در شبکه های اجتماعی به موقعیت نام تجاری شما کمک می کند و به عنوان یک توزیع کننده عالی از طریق موارد دلخواه،برای به اشتراک گذاشتن مقالات و محتوایات برای کاربران کار میکنید.

زمانی که شما مطالب با کیفیت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارید، این عمل باعث میشود صاحبان وبلاگ های محبوب و باکفیت از مطالب شما برای درج در وبلاگ هایشان استفاده کنند و در وبلاگ و وبسایتهایشان برای کاربرانشان به اشتراک بگذارند که این به نفع وب سایت شما می باشد که مدام محبوب تر و مورد رضایت گوگل قرار خواهید گرفت.

پس در ابتدا باید بر روی برندینگ وب سایت خود کار کنید تا محبوبیت برند سایت خود را در میان کاربران افزایش دهید که برای این منظور میتوانید با به اشتراک گذاشتن مطالب خود در شبکه های اجتماعی مثل : Google+ ، Facebook، Twitter، Pinterest، LinkedIne وInstagram این کار را به خوبی انجام دهید.

اگر میخواهید با شبکه های اجتماعی بیشتری آشنا شوید مقاله شبکه های اجتماعی را مطالعه کنید.

اهمیت محبوبیت و بک لینک برای افزایش پیج رنک گوگل.

همانطور که گفتیم، هر سایت باید برای تحکیم و به دست آوردن شهرت بالا تلاش کند ؛ زیرا این امر به طور مستقیم بر PageRank تاثیر می گذارد. این بدان معنی است که این چیزی است که باید در وبسایت شما انجام گیرد.

هنگامی که یک صفحه دیگر در حوزه خود، که شهرت، ارتباط و اقتدار عالی دارد، یک لینک را به وب سایت شما منتقل می کند، بخشی از اعتبار خود را به سایت شما منتقل می کند .

در زیر میتونید این موضوع رو واضح متوجه بشید:

افزایش پیج رنک گوگل

بنابراین، اگر شما دارای صفحاتی با رتبه های بالا یا پایینی هستید باید محبوبیت گذشته خود را حفظ کنید و مدام برنامه هایی داشته باشید برای افزایش محبوبیت بیشتر.

کاری که باید بکنید اینه که به سختی روی کیفیت محتوای سایتتون کار کنید و مطالب غنی تولید کنید. با این کار شما شانس بیشتری نسبت به وب سایت های دیگر خواهید داشت.

مطالب غنی و با کیفیت لینک های بیشتری به را برای شما جمع میکند، با اشتراک گذاری آن ها محبوبیت شما نزد گوگل بسیار بالا می رود و نرخ حضور کاربران در وبسایت شما و کلیکی آنان را افزایش می دهد. که همه اینها قطعا بر روی PageRank شما تاثیر می گذارد.

افزایش پیج رنک گوگل

اگر می خواهید PageRank خود را پیدا کنید و کنترل کنید، می توانید از سایت های زیر استفاده کنید.

http://www.prtracking.com/ 
http://www.advancedwebranking.com/

افزایش رتبه وب سایت: مالکیت دامنه، طرف دیگر PageRank

وب سایت moz که یکی بزرگترین سایت ها در زمینه سئو محسوب میشه، قدرت دامنه ها را بررسی میکند که این بررسی دامنه ها بر اساس شهرت آن ها تایین میشود.

وب سایت moz بیش از ۴۰ عامل برای تایین قدرت وب سایت ها دارد، که دو عامل اصلی آن عبارتند از:

 • کیفیت لینک هایی که سایت ها دارند
 • کیفیت داخلی وب سایت

DA یا همان قدرت دامنه وب سایت بهترین راه برای مقایسه سایت ها با یک دیگر است و یا این که قدرت دامنه خود را کنترل و افزایش دهید. این عدد از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است که هرچه بیشتر باشد بطبع سایت قدرتمند و با کیفیتی دارید.

برای استفاده از این ابزار وب سایت moz می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

بازکردن نوار ابزار 

نوار ابزار Moz

نتیجه میگریم، اگر شما موفق شده باشد که DA یا همان قدرت دامنه سایت خود را افزایش دهید، می توانید به رتبه های بالای گوگل نیز نزدیکتر شوید.

تاکتیک برای بهبود قدرت دامنه سایت (DA) و قدرت صفحات سایت (PA)

افزایش پیج رنک گوگل ، در زیر چند مورد رو معرفی میکنیم که بتونید قدرت سایت رو افزایش بدید:

۱- پاک کردن لینکهای بد:

اگر چه این یک کار است که معمولا توسط مدیران وب انجام می شود، شما می توانید آن را انجام دهید خودتان. با استفاده از Google برای پیگیری صفحات دیگر که به شما اشاره می کنند، شروع کنید. اگر شهرت کم یا بد داشته باشند، می توانید از آنها بخواهید لینک خود را از سایت های خود حذف کنند.

۲- لینک های خوب را دریافت کنید:

چگونه لینک های خوب را دریافت کنم؟

 1. محتوای با کیفیت بالا را تولید کنید تا افراد بتوانند سایت و محتوا را قابل پیگیری پیدا کنند.
 2. مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، زیرا راه دیگری برای توزیع مجدد لینک های شما هستند ، و همچنین از طریق این تاکتیک می توانید لایک و کامنت برای مطالب خود بدست بیاورید که به عنوان سیگنال های اجتماعی عمل می کند که به شهرت شما افزوده می شود و به نوبه خود PageRank شما.
 3. فعالانه در انجمن ها شرکت کنید تا اطلاعات مربوط به کیفیت و ارتباط را به اشتراک بگذارید. این یک راه عالی برای توزیع پیوندهای شماست و محتوای یا سایت شما برای دسترسی به دیگران است.
 4. ایجاد، توسعه و تقویت روابط خود با افرارد تأثیرگذار در وب، وبلاگ نویسان، مشاوران و سردبیران. در هر صنعت، باید تعدادی از چهره های قابل قبول که مردم آن ها را دنبال و اعتماد می کنند را بشناسید. برای توسعه روابط با آنها از مزیتشان استفاده کنید، زیرا آنها قادر خواهند بود توزیع محتوای شما را افزایش دهند و لینک های با کیفیتی را دریافت کنید.
 5. یک نمایه را در ویکیپدیا و دیگر فهرستها اضافه کنید تا مردم بتوانند از طریق کانالهای مختلف که دارای شهرت بالایی هستند شما را پیدا کنند.
 6. وبلاگ نویسی مهمان : اگر چه این عمل به دلیل تولید مقالات با کیفیت پایین که به عنوان اسپم تبدیل شده اند (از آنجا که آنها فقط برای تبلیغ لینک ها استفاده می شود) بی اعتبار شده اند، گوگل موفق به تشویق این تاکتیک نشده است. اما اگر شما می توانید اطمینان حاصل کنید که می توانید یک پست مهمان با کیفیت بالا ایجاد کنید، این مربوط به زمینه منطقه شما است، و سپس به جلو بروید.
 7. تصاویر و فیلم ها را از طریق فتوشاپ ، عکس ها، سخنرانی ها، وبینارها، فیلم ها تبلیغ کنید . یوتیوب اعتبار بالایی دارد که میتوانید از آن استفاده کنید.
 8. مشارکت با کیفیت را از طریق نظرات در سایر مقالات یا سایت هایی که می توانید لینک خود را ذکر کنید، انجام دهید.

رتبه بندی وب سایت شما در گوگل را چگونه تایید می کنید؟

افزایش پیج رنک گوگل ، در سال ۲۰۰۰، گوگل نخستین نسخه از PageRank را در نوار منو اکسپلورر اینترنت راه اندازی کرد . امروزه این رتبه بندی ایجاد شده توسط گوگل برای نشان دادن اهمیت صفحات وب در نتایج جستجو دیگر در دسترس عموم نیست .

افزایش پیج رنک گوگل

ساده ترین راه برای پیدا کردن رتبه بندی وب سایت شما در Google  این است که  جستجوهای مستقیم وب سایت شما وکلمات کلیدی مهم  برای کسب و کار شما در موتور جستجوی گوگل انجام شود. با این حال، معلوم می شود که این استراتژی دیگر موثر نیست. 

نتایج نمایش داده شده توسط گوگل همیشه یکسان نیستند . رتبه بندی بستگی به جایی که جستجو انجام می شود دارد. علاوه بر این، نتایج به سابقه جستجوی شما، که توسط این الگوها هدایت می شود، تنظیم می شود.

خوشبختانه، مجموعه ای از ابزارهای رایگان برای بررسی رتبه بندی وب سایت شما در Google وجود دارد . در اینجا یک لیست کوچک است:

 1. Rankerizer : یک برنامه کاربردی است که می توانید برای نظارت بر رتبه بندی وب سایت خود برای هر کلمه کلیدی انتخاب شده برای موقعیت خود استفاده کنید. شما می توانید URL را در هر رتبه بندی پیگیری کنید و اگر موقعیت تغییر کرده است آن را با جستجوی قبلی مقایسه کنید.
 2. مانیتور رایگان برای گوگل : این بسیار شبیه به Rankerizer است، زیرا همچنین هر رتبه بندی کلمات کلیدی را نشان می دهد. همچنین ۵۰ نتیجه اول جستجو را می دهد که شما را قادر می سازد تا آنچه را که رقابت انجام می دهد پیدا کنید.
 3. Pro Rank Tracker : این یک ابزار آنلاین پرداخت شده است، نسخه رایگان آن کاملا جامعانه است که شما رتبه بندی وب سایت را در موتورهای جستجو مختلف (نه تنها گوگل) نشان می دهد.
 4. Serplab : یک ابزار رایگان آنلاین. در اینجا شما می توانید رتبه بندی کلی خود را در ثانیه پیدا کنید. برای دسترسی به جزئیات بیشتر باید ثبت نام کنید.

برای نتیجه گیری، ما دوست داریم شما را با دو ابزار Google آشنا کنیم : یکی از SEO SERP برای Chrome است و دیگری Checker Rank برای فایرفاکس است.

از چه لحاظ باید توجه داشته باشید:

این یک بررسی بسیار سریع و پایه ای از مفاهیم بهینه سازی صفحه ای است که باید در مورد آنها بپردازید، به خصوص در مورد رتبه بندی SEO. تاکتیکهایی که ما برای بهبود آن ذکر کرده ایم، در دسترس شماست.

بنابراین در ذهن داشته باشید: هر آنچه که شما انجام می دهید برای بهبود شهرت و اقتدار شما تاثیر مثبت بر PageRank و Domain Authority شما خواهد داشت.

به یاد داشته باشبد که تولید محتوای باکیفیت و غنی بر روی قدرت دامنه و وبسایت شما تاثیر بالایی دارد و با این کار به سرعت و به شدت اعتماد گوگل را نسبت به خود جلب میکنید.
اگر میخواهید بدانید که چطور مطال با کیفیت تولید کنید مقاله سئو داخلی سایت به دردتون میخوره.

منبع : neilpatel.com , searchenginejournal.com , shoutmeloud.com , mtu.edu , wikihow.com , bluleadz.com , lifewire.com

مطالب مرتبط :


تاریخ انتشار : دی ۶, ۱۳۹۷
تعداد بازدید : 561 views
افزایش پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۹ – پیج رنک گوگل چیست؟
5 از 175 رای

مقالات مشابه
 • اکانت های قانونی ps4 چیست

  … …. فروش اکانت های قانونی کنسول پلستیشن ۴ به صورت ظرفیتی با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت به صورت کسترده با ارائه پشتیبانی ۲۴ ساعته به بهترین نحو این اکانت ها توسط گیفت کارت psn های کاملا قانونی تهیه و قابل پیگیری می باشد همچنان تمام محصولا فروشگاه گیم استور دارای گرانتی مادام العمر […]

 • نصب اینستاگرام
  نصب اینستاگرام – آموزش کامل و قدم به قدم نصب اینستاگرام بر روی گوشی

  نصب اینستاگرام آموزش نصب اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟ آموزش نصب اینستاگرام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ نصب آسان اینستاگرام و راه اندازی آن یکی از مواردی به شمار می رود که برای کاربران این نرم افزار اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا فقط با نصب و بروزرسانی اینستاگرام، می‌توان از تمام امکانات این […]

 • کار در منزل
  کار در منزل : روشهای کسب درآمد تضمینی در خانه در سال ۹۸

  کار در منزل کار در منزل اینترنتی چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع کار در منزل یک فرایند آسان و کابردی است که ما در این مقاله شغل های خانگی را به شما آموزش دادیم تا به راحتی بتوانید کار در منزل ۱۳۹۷ را انجام دهید. کار در منزل بسته بندی کار در منزل اینترنتی چیست و چه […]

 • افزایش فالوور اینستاگرام
  افزایش فالوور اینستاگرام رایگان – معرفی ۲۸ ترفند آسان

  افزایش فالوور اینستاگرام رایگان برنامه افزایش فالوور اینستاگرام رایگان چیست؟ شما در این مقاله به صورت کامل و قدم به قدم سرور افزایش فالوور اینستاگرام رایگان به صورت تصویری را یاد میگیرید، پس از امروز به بعد پاسخ به این سوال که برنامه فالوور فیک اینستاگرام رایگان برای شما یک کابوس نیست. برنامه افزایش فالوور اینستاگرام رایگان […]

 • رنک سایت
  رتبه سایت – روش های تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل

  رتبه سایت در الکسا و گوگل رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت بهترین مطلب درباره ی تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل […]

 • بهبود جایگاه سایت در گوگل
  آموزش سئو با بهبود جایگاه سایت در گوگل در سال ۲۰۱۹

  بهبود جایگاه سایت در گوگل با ۱۳ روش فوق العاده آسان بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل زمانی که شما عبارت ” آموزش سئو ” را می بینید چه چیزی به ذهنتان […]

 • افزایش پیج رنک گوگل
  افزایش پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۹ – پیج رنک گوگل چیست؟

  افزایش پیج رنک گوگل افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل به سوال های زیر دقت کنید: افزایش پیج رنک گوگل پیج رنک گوگل چیست؟ ترفند ها و تکنیک های افزایش پیج رنک گوگل چیست؟ چگونه پیج […]

 • آموزش سئو با بهترین تکنیک های سئو کلاه سیاه در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سیاه چیست + تکنیک ها و ترفند ها سئو کلاه سیاه چیست و به چه دردی میخورد؟ سئو کلاه سیاه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ سئو کلاه سیاه چیست؟ در این مقاله از آموزش سئو قصد داریم به معرفی سئو کلاه سیاه ( Black Hat Seo ) و تکنیک های آن بپردازیم. […]

 • ctr چیست
  آموزش سئو، نرخ کلیک یا CTR چیست؟ تکنیک های افزایش CTR

  نرخ کلیک یا CTR چیست؟ نرخ کلیک چیست و چه کاربردی دارد؟ ctr چیست و به چه دردی میخورد؟ در این مقاله از آموزش سئو به معرفی CTR یا نرخ کلیک میپردازیم و یک سری از مهمترین تکنیک های افزایش نرخ کلیک را معرفی میکنیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با CTR یا […]

 • آموزش سئو به روش سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سفید چیست و چه کاربردی دارد. سئو کلاه سفید چیست و چه روش ها و تکنیک هایی دارد. سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹ در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به طور حرفه ای و از ۰ تا ۱۰۰ به بررسی و آموزش سئو کلاه سفید بپردازیم. آموزش سئو کلاه سفید سئو […]

دیدگاه ها
Bita در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۸:۳۸ ق.ظ گفته:

ممنون از مقاله ی خوبتون

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۲ ق.ظ گفته:

  خواهش میکنم

  پاسخ
شهرزاد در ۲۳ دی ۱۳۹۷ در ۲:۱۳ ب.ظ گفته:

ممنون از این مقاله خوب

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۴ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۷ ب.ظ گفته:

  سپاسگزارم دوست عزیز

  پاسخ
ساداتی در ۳۰ دی ۱۳۹۷ در ۶:۲۴ ب.ظ گفته:

لینک های خوب چه نوع لینکی است؟

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۹ ق.ظ گفته:

  دوست عزیز لینک های خوب به لینک هایی گفته میشود که از سایت های مشابه در زمینه کاری وبسایت شما گرفته شود و این سایت ها قدرت بالایی داشته باشند و فقط کلمه کلیدی شما لینک نشود.

  پاسخ
مهسا در ۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۵:۲۱ ب.ظ گفته:

سلام بهینه سازی سایت شامل چه عوامل خارجی میشه؟

پاسخ