09392707199 مشاوره رایگان سئو و طراحی سایت

آموزش سئو به روش سئو کلاه خاکستری در سال ۲۰۱۹

حمیدرضا اسماعیلی زاده ۲۴ آذر ۱۳۹۷
سئو کلاه خاکستری

gray hat seo چیست

چه کاربردی دارد

سئو کلاه خاکستری یا Gray Hat Seo چیست؟ 

در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به طور حرفه ای و تخصصی سئو کلاه خاکستری را بررسی کنیم.

همانطور که میدانیم , سئو دارای قسمت های مختلفی میباشد که اگر بخواهیم این قسمت ها را نام ببریم میتوانیم آن را به سه قسمت سئو کلاه سیاه , سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری تقسیم بندی کنیم.

سئو دارای تکنیک های مختلفی میباشد که برخی از این تکنیک ها توسط گوگل به رسمیت شناخته میشوند و گوگل آنها را نفی نکرده است که این دسته از تکنیک ها در قلمرو سئو کلاه سفید قرار میگیرند , اما سئو کلاه سیاه کاملا متضادِ سئو کلاه سفید میباشد و به این معنی است که ما در سایت خود از تکنیک هایی استفاده کنیم که گوگل انجام آنها را مجاز نمیداند و از نظر گوگل غیر قانونی هستند.

اما سئو کلاه خاکستری چیست؟ Gray Hat Seo به آن دسته از تکنیک هایی گفته میشود که اگر گوگل متوجه شود که ما آن ها را در سایت خود اعمال کرده ایم سایت را جریمه میکند. البته بهتر است بدانید برخی از تکنیک هایی که در Gray Hat Seo , استفاده میشوند باعث صرفه جویی در هزینه میشوند و گاهی اوقات میتوانند رشد سایت را به همراه داشته باشند.

همانطور که گفتیم Gray Hat Seo , دو مزیت فوق العاده (صرفه جویی در هزینه ها و رشد سایت) را به همراه دارد اما دلیل بر این نمیشود که هر فردی از تکنیک های Gray Hat Seo استفاده کند زیرا در صورتی که گوگل متوجه شود شما با استفاده از این تکنیک ها , قصد دور زدن او را دارید سایت شما را جریمه خواهد کرد.

اگر فردی تمایل دارد از تکنیک های سئو کلاه خاکستری استفاده کند کاملا باید حرفه ای عمل کند و آن چیزی که مهم است این میباشد که فرد اطلاعات خود را مدام آپدیت کند زیرا الگوریتم گوگل بسیار حساس میباشد و هر لحظه در حال به روز رسانی میباشند و در صورتی که شما کوچک ترین خطایی انجام دهید گوگل متوجه میشود که نتیجه ی آن سقوط سایت شما میباشد.

شما تا زمانی که گوگل این تکنیک ها را به طور رسمی در قسمت سئو کلاه سیاه قرار نداده است میتوانید به طور درست و حرفه ای مورد استفاده قرار دهید. اما در صورتی که گوگل اینگونه تکنیک ها را وارد قلمرو سئو کلاه سیاه کرد باید به طور کامل دور اینگونه تکنیک ها را خط بکشید.

همانگونه که گفتیم Gray Hat Seo دارای تکنیک هایی میباشد که افراد حرفه ای باید با این تکنیک ها آشنایی کامل داشته باشند در ادامه قصد داریم شما را با این تکنیک ها آشنا سازیم.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری

لینک دادن به سایت

یکی از آن مواردی که گوگل انجام آن را مجاز نمیداند خرید بک لینک میباشد اما بعضی از افراد تمایل دارند که گوگل را دور بزنند به عنوان مثال این دسته از افراد با صاحبان سایت ها , تبادل لینکی انجام میدهند و در پست هایی که در سایتشان منتشر میکنند سایت های یکدیگر را معرفی مینمایند.

به کار بردن کلمات کلیدی در عنوان

یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه خاکستری , استفاده از کلمه ی کلیدی فقط در عنوان است. همانطور که میدانید سئو دارای اصولی میباشد از جمله اینکه شما نه تنها باید کلمه ی کلیدی را در عنوان , بلکه چند بار حتی داخل متن نیز به کار ببرید.

هر چند به کار بردن کلمه کلیدی در عنوان , لازم است اما کافی نیست زیرا گوگل کاملا میتواند تشخیص دهد که شما در حال استفاده از تکنیک های کلاه خاکستری هستید البته این نکته را باید اضافه کنیم که استفاده کردن از کلمات کلیدی در عنوان , فقط زمانی جواب میدهد که شما قصد منتشر کردن پستی کوتاه را داشته باشید اما آن دسته از افرادی که تمایل دارند در پست های خود , بیشتر از ۱۰۰۰ کلمه به کار ببرند نه تنها باید کلمه کلیدی را در عنوان , بلکه باید چند بار آن را در متن نیز تکرار نمایند.

خرید دامین

همانطور که بیشتر شما متوجه شده اید و میدانید دامین های زیادی وجود دارند که اکنون هیچ گونه فعالیتی ندارند که توصیه میشود این گونه دامین ها را خریداری کنید و آن دسته که با مطالب سایت شما مرتبط هستند را انتخاب کنید و با استفاده کردن از کلمات کلیدی مطالب , به سایت خودتان لینک دهید.

اما نکته ی حائز اهمیت این میباشد که حتما توجه داشته باشید که گوگل , دامین ها را قبلا مورد جریمه قرار نداده باشد و دامین هایی که حداقل ۳ سال سن دارند میتوانند تاثیر مثبت بر رشد سایت شما بگذارند , شما میتوانید برای پیدا کردن سن دامنه , جستجوگر دامنه Whois را به کار ببرید.

همچنین بهتر است بدانید که سایت nic.ir و بخش دامنه های منقضی شده از منابعی میباشد که میتواند به شما کمک کند تا دامین های منقضی شده را پیدا کنید.

ایجاد کامنت

شما میتوانید در سایت خودتان و یا سایت های دیگر , کامنت بگذارید و به قسمت های مختلف بک لینک بدهید. در صورتی که این روش حرفه ای انجام گیرد میتواند روشی موثر برای صعود سایت محسوب شود اما دقت داشته باشید که احتمال دارد گوگل لینک هایی را که در قسمت کامنت قرار داده شده است را جریمه کند

سایت

افرادی که از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده میکنند باید در یک دوره زمانی منظم , پست های منتشر شده را آپدیت نمایند به عنوان مثال در صورتی که پست منتشر شده , دارای خطایی میباشد باید مورد ویرایش قرار بگیرد و صاحب سایت علاوه بر ویرایش پست های قدیمی , محتوای جدید نیز تولید کند.

اما آن دسته از افرادی که به سمت استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری حرکت میکنند تغییراتی دروغین در سایت خود ایجاد میکنند از جمله اینکه تاریخ های به روز رسانی را تغییر میدهند و یا اینکه مکان تگ ها را مورد ویرایش قرار میدهند.

حساب های شبکه های اجتماعی جعلی

قاعدتاً برخی از افراد گاهی اوقات مجبور میشوند کارهایی را انجام دهند که از لحاظ اخلاقی درست نمیباشد اما همانطور که میدانید از آنجا که پیروی کردن از تکنیک های سئو کلاه سفید , هزینه های میلیونی را به همراه دارد به ناچار صاحبان سایت به سمت درست کردن حساب های شبکه های اجتماعی جعلی رو می آورند و با فعالیت کردن در آنها , بک لینک هایی از فیسبوک , توییتر و موارد دیگر دریافت میکنند.

گذاشتن لینک در ایمیل سایت های خبری

قرار دادن لینک در ایمیل سایت های خبری مانند بک لینک میباشد اما یک تفاوت دارد و آن هم این میباشد که شما باید هزینه ای را بپردازید تا لینک شما در قسمت خبرنامه , به عنوان یک خبر گذاشته شود.

یکی دیگر از روش ها این میباشد که شما به سایت هایی که اجازه بک لینک میدهند مبلغی بپردازید تا لینک ها , دایرکتوری ها و فروم ها را در سایتشان بگذارند البته شما هم باید لینک سایتشان را در سایت خود قرار دهید.

به اشتراک گذاشتن

یکی از روش های بسیار موثر برای صعود سایت , استفاده کردن از گزینه های به اشتراک گذاری میباشد به همین دلیل توصیه میشود همیشه در قسمت پایین پست هایتان دکمه های به اشتراک گذاری را قرار دهید.

طراحی مجدد سایت

سعی کنید هر چند سال یکبار سایت خود را مجدداً طراحی کنید زیرا در این صورت دستورات و کدها تغییر میکنند و به عنوان محتوای جدید برای گوگل شناخته میشوند.

منابع : seokar.com ، digiwp.com ، seohama.com ، webmastersalam.com

مطالب مرتبط سئو کلاه خاکستری

Summary
آموزش سئو به روش سئو کلاه خاکستری در سال 2019 | نوین سئو
Article Name
آموزش سئو به روش سئو کلاه خاکستری در سال 2019 | نوین سئو
Description
آموزش سئو به روش سئو کلاه خاکستری در سال 2019، در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به طور حرفه ای و تخصصی سئو کلاه خاکستری را بررسی کنیم.
Author
Publisher Name
hamid
تاریخ انتشار : آذر ۲۴, ۱۳۹۷
تعداد بازدید : 185 views
آموزش سئو به روش سئو کلاه خاکستری در سال ۲۰۱۹
5 از 175 رای

مقالات مشابه
 • اکانت های قانونی ps4 چیست

  … …. فروش اکانت های قانونی کنسول پلستیشن ۴ به صورت ظرفیتی با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت به صورت کسترده با ارائه پشتیبانی ۲۴ ساعته به بهترین نحو این اکانت ها توسط گیفت کارت psn های کاملا قانونی تهیه و قابل پیگیری می باشد همچنان تمام محصولا فروشگاه گیم استور دارای گرانتی مادام العمر […]

 • نصب اینستاگرام
  نصب اینستاگرام – آموزش کامل و قدم به قدم نصب اینستاگرام بر روی گوشی

  نصب اینستاگرام آموزش نصب اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟ آموزش نصب اینستاگرام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ نصب آسان اینستاگرام و راه اندازی آن یکی از مواردی به شمار می رود که برای کاربران این نرم افزار اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا فقط با نصب و بروزرسانی اینستاگرام، می‌توان از تمام امکانات این […]

 • کار در منزل
  کار در منزل : روشهای کسب درآمد تضمینی در خانه در سال ۹۸

  کار در منزل کار در منزل اینترنتی چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع کار در منزل یک فرایند آسان و کابردی است که ما در این مقاله شغل های خانگی را به شما آموزش دادیم تا به راحتی بتوانید کار در منزل ۱۳۹۷ را انجام دهید. کار در منزل بسته بندی کار در منزل اینترنتی چیست و چه […]

 • افزایش فالوور اینستاگرام
  افزایش فالوور اینستاگرام رایگان – معرفی ۲۸ ترفند آسان

  افزایش فالوور اینستاگرام رایگان برنامه افزایش فالوور اینستاگرام رایگان چیست؟ شما در این مقاله به صورت کامل و قدم به قدم سرور افزایش فالوور اینستاگرام رایگان به صورت تصویری را یاد میگیرید، پس از امروز به بعد پاسخ به این سوال که برنامه فالوور فیک اینستاگرام رایگان برای شما یک کابوس نیست. برنامه افزایش فالوور اینستاگرام رایگان […]

 • رنک سایت
  رتبه سایت – روش های تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل

  رتبه سایت در الکسا و گوگل رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت بهترین مطلب درباره ی تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل […]

 • بهبود جایگاه سایت در گوگل
  آموزش سئو با بهبود جایگاه سایت در گوگل در سال ۲۰۱۹

  بهبود جایگاه سایت در گوگل با ۱۳ روش فوق العاده آسان بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل زمانی که شما عبارت ” آموزش سئو ” را می بینید چه چیزی به ذهنتان […]

 • افزایش پیج رنک گوگل
  افزایش پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۹ – پیج رنک گوگل چیست؟

  افزایش پیج رنک گوگل افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل به سوال های زیر دقت کنید: افزایش پیج رنک گوگل پیج رنک گوگل چیست؟ ترفند ها و تکنیک های افزایش پیج رنک گوگل چیست؟ چگونه پیج […]

 • آموزش سئو با بهترین تکنیک های سئو کلاه سیاه در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سیاه چیست + تکنیک ها و ترفند ها سئو کلاه سیاه چیست و به چه دردی میخورد؟ سئو کلاه سیاه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ سئو کلاه سیاه چیست؟ در این مقاله از آموزش سئو قصد داریم به معرفی سئو کلاه سیاه ( Black Hat Seo ) و تکنیک های آن بپردازیم. […]

 • ctr چیست
  آموزش سئو، نرخ کلیک یا CTR چیست؟ تکنیک های افزایش CTR

  نرخ کلیک یا CTR چیست؟ نرخ کلیک چیست و چه کاربردی دارد؟ ctr چیست و به چه دردی میخورد؟ در این مقاله از آموزش سئو به معرفی CTR یا نرخ کلیک میپردازیم و یک سری از مهمترین تکنیک های افزایش نرخ کلیک را معرفی میکنیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با CTR یا […]

 • آموزش سئو به روش سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سفید چیست و چه کاربردی دارد. سئو کلاه سفید چیست و چه روش ها و تکنیک هایی دارد. سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹ در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به طور حرفه ای و از ۰ تا ۱۰۰ به بررسی و آموزش سئو کلاه سفید بپردازیم. آموزش سئو کلاه سفید سئو […]

دیدگاه ها
Hosein در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۸:۵۱ ق.ظ گفته:

مطالبتون خیلی عالیه

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۳ ق.ظ گفته:

  لطف دارید

  پاسخ
شمایلیان در ۲۳ دی ۱۳۹۷ در ۳:۰۹ ب.ظ گفته:

بهترین آموزش سئو کلاه خاکستری که خوندم همین بود بقیه تکراری و قدیمین دمتون گرم

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۴ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۳ ب.ظ گفته:

  شما لطف دارید انجام وظیفه میکنیم

  پاسخ
عالیس در ۳۰ دی ۱۳۹۷ در ۶:۴۹ ب.ظ گفته:

خیلی خوب بود دمتون گرم

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۰ ق.ظ گفته:

  خواهش میکنم دوست عزیز

  پاسخ
سارا در ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۰۷ ق.ظ گفته:

ممنون از مقاله ی خوبتون

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ در ۵:۲۸ ب.ظ گفته:

  خواهش میکنم دوست عزیز

  پاسخ