09392707199 مشاوره رایگان سئو و طراحی سایت

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و پر مخاطب در سال ۲۰۱۸

حمیدرضا اسماعیلی زاده ۱۰ مهر ۱۳۹۷
پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی چیست و چه کاربردی دارد؟ پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین راه برای تولید محتوای مناسب و سئو سایت می باشد.

زمانی که شما تصمیم میگیرد یک وب سایت را سئو کنید تا در نتایج گوگل رتبه و موقعیت بالاتری داشته باشد فراموش نکنید که محتوا مهمترین نکته در این زمینه می باشد.

پیدا کردن کلمات کلیدی چرا و چگونه ؟ برای تولید یک محتوای مناسب و پر مخاطب نیاز دارید تا هدف خود را از تولید آن محتوا معین کنید و بدانید که آن محتوا را برای چه هدفی و چه اشاخصی می نویسید!

آنالیز کلمات کلیدی در گوگل

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی ، زمانی که یک محتوا برای یک کلمه کلیدی مشخص (Focus Keyword) تولید می کنید هدفتان این است که کاربران زمانی که آن کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کردن سایت شما در صفحه اول ظاهر شود در ادامه به آن می پردازیم که چگونه اینکار را انجام دهیم.

لیست کلمات کلیدی

۱-  پیدا کردن کلمات کلیدی و لیست کردن همه آن ها

یافتن کلمات کلیدی ، کاربران نیاز های خود را از طریق گوگل جستجو می کنند، حال اگر ما بدانیم که این نیاز ها چه هستند و دقیقا بر مبنای آن ها تولید محتوا کنیم، خدمات و محصولات خود را مناسب با آن نیاز ها ارائه دهیم، به چه نتیجه ای خواهیم رسید؟

زمانی که ما  بدانیم افراد چه چیزی را در گوگل جستجو کرده اند که مناسب با حوضه کاری وب سایت ما هست این یک نقطه قوت و امتیاز بزرگی محسوب می شود تا کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنیم.

برای اولین قدم می بایست یک لیست از جستجوی افراد را فراهم کنیم و مطلع شویم که جستجوی ان ها به چه صورت بوده است. برای پیشنهاد کلمات کلیدی ابزار آنلاین Kwfinder را به شما معرفی میکنیم.

زمانی که وارد سایت می شوید با تصویر زیر روبرو خواهید شد. که درون آن جستجوگر می بایست جان کلمه ای که مدنظرتان است را وارید کنید. برای مثال : لوازم آرایشی

پیدا کردن کلمات کلیدی

همان طور که مشاهده میکنید زبان را هم فارسی قرار داده ایم تا تمامی نتایج و جستجو هایی که مربوط کلمات کلیدی فارسی میشود را دقیق تر به ما نشان دهد. سپس گزینه سبز رنگ Find keywords را می زنیم.

حال در این مرحله که یک لیست کلامت کلیدی را مشاهده میکنیم. در تب بالای این نتایج یک سری مواردی مثل : Trend , Search , CPC , PPC , KD وجود دارد. که ما گزینه Search را می زنیم تا نتایجی بر اساس تعداد دفعاتی که کاربران جستجو کرده اند مرتب شود.

پیدا کردن کلمات کلیدی

خب! طبق تصویر بالا مواردی که مربوط به لوازم آرایشی می باشد و کاربران جستجو کرده اند، طبق دفعات جستجو مرتب شده اند. که کلمه آراش ۱,۵۰۴ و کلمه زبایی ۱,۰۶۳ جستجو و کلمه لوازم آرایشی ۵۴۳ جستجو دارند و به ترتیب از اول تا سوم قرار گرفته اند.

شما در این مرحله می بایست کل نتایجی که به صورت دفعات جستجو شده مرتب شده اند را داخل یک برگه یاد داشت کنید.

۲-  بدست آوردن سختی و آسانی کلمات

در مرحله اول ما لیستی از کلمات را بدست آوردیم و اما در این قسمت باید چکار کنیم؟

طبیعی است که اگر در کلماتی که سرچ بیشتری دارد در صفحه اول گوگل قرار بگیریم، کاربران زیادی وارد سایت ما خواهند شد. اما نباید این کار را انجام دهیم.

افزایش رنک سایت مناسب با کلمه ای که انتخاب کرده اید هم می تواند آسان باشد هم میتواند سخت باشد. زمانی که سخت باشد می توان گفت که در مدت طولانی در نتایج اول بالای گوگل قرار خواهید گرفت و شاید هم هیچوقت قرار نگیرید!!!

پس بسیار مهم است که سئو کردن برای آن کلمه دشوار است یا راحت. به عکس زیر دقت کنید:

پیدا کردن کلمات کلیدی

گزینه KD در تب بالای نتایج باعث میشود که تمامی موارد را به صورت دشوار و آسانی سئو کردن آن ها مرتب کند. این موارد از ۰ تا ۱۰۰ امتیاز میدهند به کلمات و هرچه سئو کردن آن ها دشوارتر باشد امتیاز بیشتر شده و رنگ آن مایل به زرد بعد نارنجی و در آخر قرمز می شود.

و اما زمانی که سئو کردن آن کلمات آسان باشد امتیاز کم شده و سبز رنگ میشود. اگر دقت کنید “محصولات آرایش مک” کلمه کلیدی است که ۷۴ جستجو در ماه دارد و امتیاز دشواری آن هم ۱۰ است. این یعنی شما به راحتی میتوانید یک صفحه با این کلمه کلیدی را به خط اول گوگل بیاورید و ماهانه ۷۴ کاربر فقط از این طریق وارد سایتتان شود.

سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که ابندا آسان باشد و سپس سرچ بالایی داشته باشد. بیایید به آخرین نتیجه یعنی کلمه “آرایش”، این کلمه در ماه ۱,۵۸۴ جستجو دارد که بسیار عالی است. یعنی اگر در چنین کلمه ای صفحه اول باشید نزیک به هزار نفر در ماه وارد سایتتان خواهد شد. اما دست نگه دارید!!!

امتیاز دشواری این کلمه ۶۰ است! بالا آوردن سایت با چنین کلمه ای کار بسیار دشواری است و زمان بسیار طولانی می برد که در آخر به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید.

از میان این کلمات و نتایج به نظر بنده سئو کردن بر روی کلمه “لوازم آرایشی مک” کار عاقلانه تری می باشد. البته به شرط موجود بودن این برند در بین محصولاتتان.

۳-  Trend کلمه کلیدی بدست آمده

خب! تا الان به این تتیجه رسیدیم که کلمه کلیدی مناسب ما “لوازم آرایش مک” هست. در این مرحله باید Trend آن کلمه را بررسی کنیم. Trend به معنای محبوبیت و علاقه کاربران به آن کلمه است.

پیدا کردن کلمات کلیدی

همین طور که در این صویر مشاهده میکنید Trend این کلمه خوب است. این یک نمودار از ۱۲ ماه گذشته است که در هر ماه میزان علاقه کاربران به آن کلمه را بررسی کرده و نتیجه آن را در این نمودار نشان داده اند.

اولین ماه از سمت چپ به سمت راست است که در ماه های اول این نتایج جالب نبوده ولی در ۴ ماه آخر نتایج خوب و قابل پسند شده پس از نظر Trend هم این کلمه مناسب است.

با کلمه کلیدی بدست آمده چکار کنیم؟

حال که کلمه کلیدی مناسب شما پیدا شد باید تولید محتوایتان دقیقا مناسب با آن کلمه صورت گیرد. برای این منظور نیاز دارید تا دانش سئو داخلی سایت را بدانید. اگر تمام نکات را رعایت کنید به راحتی با همان کلمه کلیدی منتخب در ۵ نتایج اول گوگل قرار خواهید گرفت.

منبع : wordstream.com , keywordtool.io , semrush.com , wordtracker.com , wikipedia.org

Summary
پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و پر مخاطب در سال 2018 | نوین سئو
Article Name
پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و پر مخاطب در سال 2018 | نوین سئو
Description
پیدا کردن کلمات کلیدی یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین راه برای تولید محتوای مناسب و سئو سایت می باشد. زمانی که شما تصمیم میگیرد یک وب سایت را سئو کنید
Author
Publisher Name
hamid
Publisher Logo
تاریخ انتشار : مهر ۱۰, ۱۳۹۷
تعداد بازدید : 197 views
پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و پر مخاطب در سال ۲۰۱۸
5 از 175 رای

مقالات مشابه
 • اکانت های قانونی ps4 چیست

  … …. فروش اکانت های قانونی کنسول پلستیشن ۴ به صورت ظرفیتی با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت به صورت کسترده با ارائه پشتیبانی ۲۴ ساعته به بهترین نحو این اکانت ها توسط گیفت کارت psn های کاملا قانونی تهیه و قابل پیگیری می باشد همچنان تمام محصولا فروشگاه گیم استور دارای گرانتی مادام العمر […]

 • نصب اینستاگرام
  نصب اینستاگرام – آموزش کامل و قدم به قدم نصب اینستاگرام بر روی گوشی

  نصب اینستاگرام آموزش نصب اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟ آموزش نصب اینستاگرام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ نصب آسان اینستاگرام و راه اندازی آن یکی از مواردی به شمار می رود که برای کاربران این نرم افزار اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا فقط با نصب و بروزرسانی اینستاگرام، می‌توان از تمام امکانات این […]

 • کار در منزل
  کار در منزل : روشهای کسب درآمد تضمینی در خانه در سال ۹۸

  کار در منزل کار در منزل اینترنتی چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع کار در منزل یک فرایند آسان و کابردی است که ما در این مقاله شغل های خانگی را به شما آموزش دادیم تا به راحتی بتوانید کار در منزل ۱۳۹۷ را انجام دهید. کار در منزل بسته بندی کار در منزل اینترنتی چیست و چه […]

 • افزایش فالوور اینستاگرام
  افزایش فالوور اینستاگرام رایگان – معرفی ۲۸ ترفند آسان

  افزایش فالوور اینستاگرام رایگان برنامه افزایش فالوور اینستاگرام رایگان چیست؟ شما در این مقاله به صورت کامل و قدم به قدم سرور افزایش فالوور اینستاگرام رایگان به صورت تصویری را یاد میگیرید، پس از امروز به بعد پاسخ به این سوال که برنامه فالوور فیک اینستاگرام رایگان برای شما یک کابوس نیست. برنامه افزایش فالوور اینستاگرام رایگان […]

 • رنک سایت
  رتبه سایت – روش های تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل

  رتبه سایت در الکسا و گوگل رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت رتبه سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ رتبه سایت بهترین مطلب درباره ی تعیین رتبه سایت در الکسا و گوگل […]

 • بهبود جایگاه سایت در گوگل
  آموزش سئو با بهبود جایگاه سایت در گوگل در سال ۲۰۱۹

  بهبود جایگاه سایت در گوگل با ۱۳ روش فوق العاده آسان بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ بهبود جایگاه سایت در گوگل زمانی که شما عبارت ” آموزش سئو ” را می بینید چه چیزی به ذهنتان […]

 • افزایش پیج رنک گوگل
  افزایش پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۹ – پیج رنک گوگل چیست؟

  افزایش پیج رنک گوگل افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل افزایش پیج رنک گوگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ افزایش پیج رنک گوگل به سوال های زیر دقت کنید: افزایش پیج رنک گوگل پیج رنک گوگل چیست؟ ترفند ها و تکنیک های افزایش پیج رنک گوگل چیست؟ چگونه پیج […]

 • آموزش سئو با بهترین تکنیک های سئو کلاه سیاه در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سیاه چیست + تکنیک ها و ترفند ها سئو کلاه سیاه چیست و به چه دردی میخورد؟ سئو کلاه سیاه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ سئو کلاه سیاه چیست؟ در این مقاله از آموزش سئو قصد داریم به معرفی سئو کلاه سیاه ( Black Hat Seo ) و تکنیک های آن بپردازیم. […]

 • ctr چیست
  آموزش سئو، نرخ کلیک یا CTR چیست؟ تکنیک های افزایش CTR

  نرخ کلیک یا CTR چیست؟ نرخ کلیک چیست و چه کاربردی دارد؟ ctr چیست و به چه دردی میخورد؟ در این مقاله از آموزش سئو به معرفی CTR یا نرخ کلیک میپردازیم و یک سری از مهمترین تکنیک های افزایش نرخ کلیک را معرفی میکنیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با CTR یا […]

 • آموزش سئو به روش سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹

  سئو کلاه سفید چیست و چه کاربردی دارد. سئو کلاه سفید چیست و چه روش ها و تکنیک هایی دارد. سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹ در این مقاله از آموزش سئو می خواهیم به طور حرفه ای و از ۰ تا ۱۰۰ به بررسی و آموزش سئو کلاه سفید بپردازیم. آموزش سئو کلاه سفید سئو […]

دیدگاه ها
لاله هشمتی در ۲۴ آبان ۱۳۹۷ در ۶:۴۵ ب.ظ گفته:

خیلی خوب بود و تکنیک جدیدی بود ممنون

پاسخ
سوفیا در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۶ ق.ظ گفته:

این تکنیک خیلی خوب بود

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۶ ق.ظ گفته:

  نظر لطفتونه دوست عزیز

  پاسخ
ژاله در ۲۳ دی ۱۳۹۷ در ۴:۳۶ ب.ظ گفته:

این کلمات کلیدی خیلی به دردم خورد

پاسخ
  حمیدرضا اسماعیلی زاده در ۲۴ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۱ ب.ظ گفته:

  بسیار عالی موفق باشید

  پاسخ