انوع کوتاه کننده لینک URL Shortener

کوتاه کننده پیوند که بیشتر با نام “کوتاه کننده لینک” شناخته میشود سرویسی است که برخی وب سایت ها که به کوتاه کننده لینک (url shortener) مشهور هستند ارائه میدهند . کوتاه کننده های لینک به دو نوع تقسیم میشوند :

در نوع اول هدف از کوتاه کردن لینک تبلیغات و کسب درآمد است . بنابراین وب سایت هایی ازین نوع کوتاه کننده های لینک استفاده میکنند که قصد کسب درآمد ازین نوع وب سایت ها را داشته باشند . در این روش با کلیک بر روی لینک کوتاه شده ابتدا به مدت چند ثانیه تبلیغات به کاربر نمایش داده میشود و سپس به صورت اتوماتیک یا دستی به آدرس مورد نظر کاربر هدایت میشود . این نوع کوتاه کننده لینک باعث دلسرد شدن کاربران شده و درصورتی که قصد کسب درآمد ازین نوع سرویس ها را ندارید استفاده از این نوع کوتاه کننده لینک به هیچ عنوان توصیه نمیشود .

تاثیر کوتاه کننده لینک بر سئو سایت

در نوع دوم کوتاه کننده لینک هدف از کوتاه کردن لینک داشتن یک آدرس کوتاه برای پخش کردن در شبکه های اجتماعی و همینطور تبلیغات استفاده میشود . این نوع کوتاه کننده های لینک مثل کوتاه کننده لینک گوگل ، با کلیک کردن کاربر بر روی لینک و ورود به آن به صورت اتوماتیک و سریع به صفحه هدف ریدایرکت میشود . به دلیل ریدایرکت سریع کاربر از طریق لینک کوتاه شده که اکثرا هم به صورت ریدایرکت 301 صورت میگیرد ، این نوع کوتاه کننده های لینک قابلیت ایندکس شدن در نتایج موتورهای جستجو به ویژه گوگل را نیز دارا هستند . این بدان معنا است که آدرس صفحه مورد نظر شما که به صورت لینک کوتاه شده در آمده است ، با آدرس لینک کوتاه شده نیز میتواند در نتایج جستجو قرار گیرد . بنابراین در این روش از کوتاه کردن لینک علاوه بر دریافت لینک کوتاه شده مناسب برای تبلیغات ، تاثیر مثبت در سئو وب سایت شما نیز خواهد داشت و میتواند در نتایج موتورهای جستجو ایندکس شده و رتبه مناسبی را نیز کسب کند .

دلایل کوتاه کردن یک آدرس اینترنتی

همانطور که در بالا توضیح داده شد مهم ترین دلایل استفاده از کوتاه کننده های لینک در مرحله اول کسب درآمد از لینک کوتاه شده ، و در مواردی نیز باعث بهتر شدن سئو وب سایت و افزایش بازدید سایت میشود .

علاوه بر این موارد برخی سرویس های کوتاه کننده لینک قابلیت آنالیز میزان بازدید و کلیک شدن بر لینک کوتاه شده را در اختیار مدیران وب سایت قرار میدهد و این موضوع میتواند باعث داشتن گزارش دقیقی از میزان بازدید لینک های کوتاه شده از وب سایت های مختلف(شبیه به آمارگیر وب سایت) در اختیار مدیر سایت قرار دهد . از مزیت های دیگر استفاده از لینک کوتاه زمانی است که قصد نشان ندادن لینک واقعی وب سایت را به کاربران داشته باشیم .

بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک کدام اند ؟

کوتاه کننده لینک گوگل به آدرس goo.gl

کوتاه کننده لینک Bitly به آدرس bitly.is

کوتاه کننده لینک ow به آدرس ow.ly

کوتاه کننده لینک bit به آدرس bit.ly

کوتاه کننده لینک TinyURL به آدرس tinyurl.com

کوتاه کننده های لینک بالا به صورت ریدایرکت میباشند که به منظور دریافت گزارش میزان کلیک و آمار و همینطور بهبود سئو سایت استفاده میشوند . در زمینه کسب در آمد نیز کوتاه کننده های لینک وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر میتوانید عبارت “کسب درآمد از طریق کوتاه کردن لینک” یا برای استفاده از سایت های خارجی عبارت “earn money from Shortener URL” را در گوگل جستجو نمایید .

خدمات خرید بک لینک

نوشته کوتاه کننده لینک چیست؟|تاثیر کوتاه کننده لینک گوگل بر سئو سایت اولین بار در آموزش سئو. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید