09392707199 مشاوره رایگان سئو و طراحی سایت

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و پر مخاطب در سال ۲۰۱۸

آموزش سئو
حمیدرضا اسماعیلی زاده ۱۰ مهر ۱۳۹۷
پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی چیست و چه کاربردی دارد؟

پیدا کردن کلمات کلیدی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پیدا کردن کلمات کلیدی یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین راه برای تولید محتوای مناسب و سئو سایت می باشد. پیدا کردن کلمات کلیدی

زمانی که شما تصمیم میگیرد یک وب سایت را سئو کنید تا در نتایج گوگل رتبه و موقعیت بالاتری داشته باشد فراموش نکنید که محتوا مهمترین نکته در این زمینه می باشد. پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی چرا و چگونه ؟ برای تولید یک محتوای مناسب و پر مخاطب نیاز دارید تا هدف خود را از تولید آن محتوا معین کنید و بدانید که آن محتوا را برای چه هدفی و چه اشاخصی می نویسید!

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی ، زمانی که یک محتوا برای یک کلمه کلیدی مشخص (Focus Keyword) تولید می کنید هدفتان این است که کاربران زمانی که آن کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کردن سایت شما در صفحه اول ظاهر شود در ادامه به آن می پردازیم که چگونه اینکار را انجام دهیم.

۱-  پیدا کردن کلمات کلیدی و لیست کردن همه آن ها

یافتن کلمات کلیدی ، کاربران نیاز های خود را از طریق گوگل جستجو می کنند، حال اگر ما بدانیم که این نیاز ها چه هستند و دقیقا بر مبنای آن ها تولید محتوا کنیم، خدمات و محصولات خود را مناسب با آن نیاز ها ارائه دهیم، به چه نتیجه ای خواهیم رسید؟

زمانی که ما  بدانیم افراد چه چیزی را در گوگل جستجو کرده اند که مناسب با حوضه کاری وب سایت ما هست این یک نقطه قوت و امتیاز بزرگی محسوب می شود تا کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنیم.

برای اولین قدم می بایست یک لیست از جستجوی افراد را فراهم کنیم و مطلع شویم که جستجوی ان ها به چه صورت بوده است. برای پیشنهاد کلمات کلیدی ابزار آنلاین Kwfinder را به شما معرفی میکنیم.

زمانی که وارد سایت می شوید با تصویر زیر روبرو خواهید شد. که درون آن جستجوگر می بایست جان کلمه ای که مدنظرتان است را وارید کنید. برای مثال : لوازم آرایشی

پیدا کردن کلمات کلیدی

همان طور که مشاهده میکنید زبان را هم فارسی قرار داده ایم تا تمامی نتایج و جستجو هایی که مربوط کلمات کلیدی فارسی میشود را دقیق تر به ما نشان دهد. سپس گزینه سبز رنگ Find keywords را می زنیم.

حال در این مرحله که یک لیست کلامت کلیدی را مشاهده میکنیم. در تب بالای این نتایج یک سری مواردی مثل : Trend , Search , CPC , PPC , KD وجود دارد. که ما گزینه Search را می زنیم تا نتایجی بر اساس تعداد دفعاتی که کاربران جستجو کرده اند مرتب شود.

پیدا کردن کلمات کلیدی

خب! طبق تصویر بالا مواردی که مربوط به لوازم آرایشی می باشد و کاربران جستجو کرده اند، طبق دفعات جستجو مرتب شده اند. که کلمه آراش ۱,۵۰۴ و کلمه زبایی ۱,۰۶۳ جستجو و کلمه لوازم آرایشی ۵۴۳ جستجو دارند و به ترتیب از اول تا سوم قرار گرفته اند.

شما در این مرحله می بایست کل نتایجی که به صورت دفعات جستجو شده مرتب شده اند را داخل یک برگه یاد داشت کنید.

۲-  بدست آوردن سختی و آسانی کلمات

در مرحله اول ما لیستی از کلمات را بدست آوردیم و اما در این قسمت باید چکار کنیم؟

طبیعی است که اگر در کلماتی که سرچ بیشتری دارد در صفحه اول گوگل قرار بگیریم، کاربران زیادی وارد سایت ما خواهند شد. اما نباید این کار را انجام دهیم.

افزایش رنک سایت مناسب با کلمه ای که انتخاب کرده اید هم می تواند آسان باشد هم میتواند سخت باشد. زمانی که سخت باشد می توان گفت که در مدت طولانی در نتایج اول بالای گوگل قرار خواهید گرفت و شاید هم هیچوقت قرار نگیرید!!!

پس بسیار مهم است که سئو کردن برای آن کلمه دشوار است یا راحت. به عکس زیر دقت کنید:

پیدا کردن کلمات کلیدی

گزینه KD در تب بالای نتایج باعث میشود که تمامی موارد را به صورت دشوار و آسانی سئو کردن آن ها مرتب کند. این موارد از ۰ تا ۱۰۰ امتیاز میدهند به کلمات و هرچه سئو کردن آن ها دشوارتر باشد امتیاز بیشتر شده و رنگ آن مایل به زرد بعد نارنجی و در آخر قرمز می شود.

و اما زمانی که سئو کردن آن کلمات آسان باشد امتیاز کم شده و سبز رنگ میشود. اگر دقت کنید “محصولات آرایش مک” کلمه کلیدی است که ۷۴ جستجو در ماه دارد و امتیاز دشواری آن هم ۱۰ است. این یعنی شما به راحتی میتوانید یک صفحه با این کلمه کلیدی را به خط اول گوگل بیاورید و ماهانه ۷۴ کاربر فقط از این طریق وارد سایتتان شود.

سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که ابندا آسان باشد و سپس سرچ بالایی داشته باشد. بیایید به آخرین نتیجه یعنی کلمه “آرایش”، این کلمه در ماه ۱,۵۸۴ جستجو دارد که بسیار عالی است. یعنی اگر در چنین کلمه ای صفحه اول باشید نزیک به هزار نفر در ماه وارد سایتتان خواهد شد. اما دست نگه دارید!!!

امتیاز دشواری این کلمه ۶۰ است! بالا آوردن سایت با چنین کلمه ای کار بسیار دشواری است و زمان بسیار طولانی می برد که در آخر به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید.

از میان این کلمات و نتایج به نظر بنده سئو کردن بر روی کلمه “لوازم آرایشی مک” کار عاقلانه تری می باشد. البته به شرط موجود بودن این برند در بین محصولاتتان.

۳-  Trend کلمه کلیدی بدست آمده

خب! تا الان به این تتیجه رسیدیم که کلمه کلیدی مناسب ما “لوازم آرایش مک” هست. در این مرحله باید Trend آن کلمه را بررسی کنیم. Trend به معنای محبوبیت و علاقه کاربران به آن کلمه است.

پیدا کردن کلمات کلیدی

همین طور که در این صویر مشاهده میکنید Trend این کلمه خوب است. این یک نمودار از ۱۲ ماه گذشته است که در هر ماه میزان علاقه کاربران به آن کلمه را بررسی کرده و نتیجه آن را در این نمودار نشان داده اند.

اولین ماه از سمت چپ به سمت راست است که در ماه های اول این نتایج جالب نبوده ولی در ۴ ماه آخر نتایج خوب و قابل پسند شده پس از نظر Trend هم این کلمه مناسب است.

با کلمه کلیدی بدست آمده چکار کنیم؟

حال که کلمه کلیدی مناسب شما پیدا شد باید تولید محتوایتان دقیقا مناسب با آن کلمه صورت گیرد. برای این منظور نیاز دارید تا دانش سئو داخلی سایت را بدانید. اگر تمام نکات را رعایت کنید به راحتی با همان کلمه کلیدی منتخب در ۵ نتایج اول گوگل قرار خواهید گرفت.

منبع : wordstream.com , keywordtool.io , semrush.com

سئو داخلی سایت چیست؟

سئو خارجی سایت چیست؟

بک لینک چیست؟

راه های افزایش بازدید سایت

فاکتورهای گوگل برای سئو و افزایش رنک سایت

Summary
پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و پر مخاطب در سال 2018 | نوین سئو
Article Name
پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و پر مخاطب در سال 2018 | نوین سئو
Description
پیدا کردن کلمات کلیدی یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین راه برای تولید محتوای مناسب و سئو سایت می باشد. زمانی که شما تصمیم میگیرد یک وب سایت را سئو کنید
Author
Publisher Name
hamid
Publisher Logo
تاریخ انتشار : مهر ۱۰, ۱۳۹۷
تعداد بازدید : 123 views
1ستاره2ستاره3ستاره4ستاره5ستاره (20 rating, 4 votes)
Loading...

مقالات مشابه
 • برنامه نویسی چیست
  برنامه نویسی چیست و چه کاربردی دارد؟

  برنامه نویسی چیست برنامه نویسی چیست و به چه دردی میخورد. برنامه نویسی چیست برنامه نویسی چیست و چه کاربردی خواهد داشت. برنامه نویسی چیست برنامه نویسی چیست ؟ برنامه نویسی راهی است برای دادن دستورالعمل های کامپیوتری درباره آنچه که باید انجام شود. این دستورالعمل ها به عنوان کد شناخته می شوند و برنامه نویسان کامپیوتر برای […]

 • تکنیک های سئو – آموزش تکنیک های seo در سال ۲۰۱۹

  تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت تکنیک های سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ تکنیک های سئو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ سئو چیست ( آموزش سئو ) سئو (Search Engine Optimization) به این معناست که وبسایت و فروشگاه اینترنتی خود را برای موتور های جستجو بهینه سازی کنید تا افرادی که به دنبال […]

 • درگاه پرداخت واسط بانکی
  ۵ درگاه پرداخت واسط درجه یک و مطمئن در سال ۱۳۹۷

  درگاه پرداخت واسط درگاه پرداخت واسط چیست و چه کاربردی دارد؟ درگاه پرداخت واسط چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ درگاه پرداخت واسط چیست؟ به وب سایت هایی که از شرکت های PSP مجوز دریافت می کنند و درگاه آنلاین دریافت می کنند برای رشد آسان تر کسب و کار های ما درگاه پرداخت واسط می گویند. […]

 • صفحه اول گوگل
  صفحه اول گوگل : ۱۵ تکنیک شگفت انگیز قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

  صفحه اول گوگل : ۱۵ تکنیک شگفت انگیز قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یست و چگونه کار می کند؟ ه چه دردی می خورد و چه ویژگی هایی دارد؟ صفحه اول گوگل جایگاهی است که مدیران وب سایت در تلاش هستند تا در آن جا قرار بگیرند، زیرا باعث بیشتر دیده شدن خدمات و محصولاتشان […]

 • بلاک چین چیست
  بلاک چین چیست – تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

  بلاک چین چیست چه کاربردی دارد؟ چه ویزگی هایی خواهد داشت؟ تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده با استفاده از بلاک چین، بسیاری از افراد می توانند وارد یک پایگاه اطلاعات شوند و یک جامعه از کاربران را کنترل کنند، با این هدف که اطلاعات چگونه ثبت شده و چگونه اصلاح و بروز میشوند. فناوری […]

 • افزایش سرعت سایت
  افزایش سرعت سایت – سرعت سایت خود را ۱۵ برابر کنید

  افزایش سرعت بالا آمدن سایت آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس افزایش سرعت سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ افزایش سرعت سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟  در سال ۲۰۰۶ وب سایت آمازون فقط ۱۰۰ میلی ثانیه سرعت وب سایت خود را افزایش داد و سبب شد تا فروش وب سایت به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند! […]

 • وب سایت چیست
  وب سایت چیست – کسب درآمد باورنکردنی از وب سایت

  وبسایت چیست؟ رابطه دامنه و هاست با وب سایت چیست؟ سایت استاتیک چیست؟ سایت داینامیک چیست؟ مزایای سایت های داینامیک تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک چیست؟ CMS یا سیستم مدیریت محتوا چیست؟ مزایای استفاده از سیستم مدیریت محتوا ویژگی های یک CMS مناسب معرفی برخی از بهترین سیستم مدیریت محتوا وب سایت چیست وب […]

 • شبکه های اجتماعی
  ۱۰ مورد از جدیدترین و محبوبترین شبکه های اجتماعی ۲۰۱۸

  شبکه های اجتماعی یا همان social networks، به پلتفرم های آنلاینی گفته می شود که در آن مردم با دیگر افراد به اشتراک موضوعاتی در زمینه های مختلف می پردازند. 

 • با 10 میلیون چه کنم؟ راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون تومان
  راه اندازی کسب و کار با ۱۰ میلیون تومان – با ۱۰ میلیون چه کنم؟

  امروزه وب سایت ها میلیاردی درآمد دارند و به راحتی از این فرصت به بهترین شکل استفاده میکنند اما شما هنوز نمیدونید سرمایه خودتون رو کجا استفاده کنید و از چه شغلی میتونید پول بدست بیاورید!

 • انواع الگوریتم های بهینه سازی گوگل (بروز رسانی ۲۰۱۸)

  انواع الگوریتم های بهینه سازی انواع الگوریتم های بهینه سازی چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع الگوریتم های بهینه سازی چیست و چه ویزگی دارد؟ انواع الگوریتم های بهینه سازی ، سئو و بهینه سازی سایت یک فرایند طولانی مدت است و هدف از این کار افزایش رتبه سایت در نتایح گوگل می باشد. تعدادی […]

دیدگاه ها
لاله هشمتی در ۲۴ آبان ۱۳۹۷ در ۶:۴۵ ب.ظ گفته:

خیلی خوب بود و تکنیک جدیدی بود ممنون

پاسخ