09392707199 مشاوره رایگان سئو و طراحی سایت

بک لینک چیست – بهترین راه لینک سازی حرفه ای در سال ۲۰۱۸

آموزش سئو
حمیدرضا اسماعیلی زاده ۶ مهر ۱۳۹۷
بک لینک چیست

بک لینک چیست

بک لینک چیست و چه کاربردی دارد؟ بک لینک چیست

بک لینک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ بک لینک چیست

بک لینک چیست ، به لینک هایی گفته می شود که از دیگر سایت ها به سایت شما می دهند. موتورهای جستجوگر هر یک از این لینک ها را به عنوان یک رای در نظر میگیرد.

بک لینک چیست ، یعنی هر سایتی که عنوانی را به سایت شما لینک دهد،در واقع سایت شما راه یه عنوان منبعی کامل تر در آن حوضه به کاربران و گوگل معرفی و انتخاب میکند.

بک لینک چیست

چرا برای رتبه بندی نیاز به بک لینک داریم؟

همان طور که گفتیم بک لینک ها، اساسا رای هایی هستند که دیگر سایت ها به شما می دهند. هر یک از آن ها به موتورهای جستجوگر می گوید: “این محتوا ارزشمند، معتبر و مفید است.”

بنابراین هر چه رای های شما بیشتر باشد رتبه سایت شما در نتایج گوگل بالاتر خواهد بود.

بک لینک چیست

استفاده از لینک ها و پیوند ها به عنوان یک سیستم رای برای گوگل اصلا چیز جدیدی نیست! در حقیقت لینک ها پایه و اساس الگوریتم اصلی گوگل ( Page Rank ) هستند.

ازسال ۱۹۹۸ تا به کنون که گوگل هزاران بار الگوریتم ها و روش های خود را تغییر داده اما هنوز پیوندها برای گوگل اهمیت و ارزش بالایی دارند.

به عنوان مثال طبق بررسی های انجام شده backlinko، به این نتیجه رسیده اند که هنوز تاثیر قرارگیری در رتبه اول گوگل مخصوص بک لینک هاست. در تصویر زیر این گفته در نمودار نشان داده شده است :

بک لینک چیست

گوگل تاکید کرده که پیوندها یکی از ۳ عامل مهم رتبه بندی نتایج هستند.

بک لینک چیست ، نحوه ایجاد و کارکردن آن

تمامی پیوندها موثر نیستند! در واقع توجه داشته باشید که دریافت لینک از هر سایتی تاثیر مثبت ندارد و حتی نتیجه منفی خواهد داشت. راهکار آن این است که فقط بر روی لینک های با کیفیت تمرکز کنید.

یک پیوند با کیفیت تاثیر بسیار بیشتری دارد نسبت به ۱۰۰۰۰ پیوند بی کیفیت…

چگونه می توان متوجه شد که بکلینکی با کیفیت یا کم کیفیت است؟ پیوند های با کیفیت دارای ۵ ویژگی هستند که در زیر به معرفی آن ها میپردازیم :

۱- بک لینک ها از وبسایت های معتبر و قدرتمند آمده است.

“Domain Authority” همان قدرت دامنه وبسایت ها هستند که هر سایتی دارای قدرت دامنه ای متفاوت، کم یا زیاد است. هر چه “Domain Authority” بالاتر باشد اعتبار و کیفیت آن سایت بیشتر است.

بک لینک چیست

زمانی که از یک وبسایت پیوندی به سایت دیگر داده میشود در واقع قدری از قدرت آن سایت به سایت اشاره شده منتقل میشود. حال خودتان در نظر بگیرید که هرچه قدرت آن سایت بیشتر باشد، سایت شما که آن لینک را دریافت میکند چه تاثیری خواهد داشت.

برای این که قدرت دامنه یک سایت را متوجه شوید راه های گوناگونی وجود دارد که راه رایگان آن نصب پلاگین mozbar بر روی مرورگر کروم می باشد. برای این کار از ویدئو  زیر می توانید استفاده کنید :

۲- کلمه لینک شده

مطالعات نشان داده که بین Anchor Text ، جملات غنی و افزایش رتبه بالاتر همبستگی وجود دارد.

Anchor Text، به لینک کردن بخشی از متن که قابل مشاهده برای کاربران هست گفته میشود.

بک لینک چیست

پس این را دریافتیم که برای افزایش رتبه سایت در کلمه کلیدی خاصی، باید پیوندهایی که به سایت ما داده میشود شامل همان کلمه کلیدی خاص باشد.

به عنوان مثال برای این که همین مقاله را بخواهیم در کلمه کلیدی ” بک لینک چیست ” افزایش رتبه داشته باشد، باید وارد سایت موردنظر بشیم برای دریافت پیوند سپس کلمه ” بک لینک چیست ” را در آن سایت لینک کنیم به آدرس این مقاله.

به این صورت یک پیوند که شامل کلمه کلیدی مورد نظر ما برای صفحه مورد نظر سایت ماست دریافت خواهیم کرد.

اگر نمی خواهید از آن کلماتی کلیدی که در نظر دارید از کل نتایج گوگل حذف شوید، پس در دریافت پیوندها زیاده روی نکنید!!!

الگوریتم پنگوئن گوگل، وب سایت هایی که از استراتژی های نامناسب و نادرست یا همان Black Hat SEO استفاده میکنند و پیوندهای بی شماری را میگیرند جریمه و فیلتر میکند.

۳- پیوندهای مربوط به صفحه یا سایت شما

این مورد یکی از موارد مهم است که شما ار صفحاتی لینک دریافت کنید که مربوط به صفحات سایت شما هستند. به عنوان مثال :

اگر یک سایت ورزشی برای افزایش رنک خود از سایت های وبلاگی که در زمینه دیجیتال و آی تی فعالیت میکند لینک دریافت کند. این یک بک لینک بد محسوب میشود و یا سایتی که در زمینه فروش لباس فعالیت دارد از سایت های علمی پیوند دریافت کند هم همینطور.

بک لینک چیست

۴- پیوند nofollow

گوگل پیوندهایی که با برچسب nofollow ایجاد می شوند را نادیده می گیرند!

بک لینک چیست

بیشتر لینک هایی که در بستر وب وجود دارد لینک های nofollow هستند که ارزشی ندارند. به عنوان مثال پیوندهای دریافتی از :

 • کامنت ها
 • مطبوعات و خبرگذاری ها
 • تبلیغات وبسایت ها
 • لینک های پروفایل و انجمن ها

پس از دست دادن چنین پیوندهایی زیاد مهم نیست چون اثری ندارد. ولی توجه داشته باشید دریافت پیوند نوفالو از وب سایت های بزرگ و معتبر که قدرت دامنه بالای ۹۰ دارد می تواند تا حدودی موثر باشد.

۵- یک لینک از یک وبسایت

اگر شما یک پیوند از وبسایت A دریافت میکنید که خیلی خوب است. اما اگر لینک های ۲، ۳، ۴ و… را از سایت A دریافت کنید دیگر تاثیری ندارد و این که فکر می کنید از یک سایت بزرگ چندین لینک بگیرید تاثیر دارد کاملا اشتباه است.

بک لینک چیست

طبق رتبه بندی گوگل، دریافت ۱۰۰ لینک از ۱۰۰ سایت تاثیر بیشتری دارد تا ۱۰۰ لینک از یک وبسایت. گوگل به این که چه تعداد از چند وبسایت دریافت شده دقت می کند و برایش تعداد دامنه هایی که دریافت کردید ( Referring Domains ) مهم تر است تا تعداد لینک ها.

نحوه ایجاد پیوندهای مغناطیسی

Link Magnets یا پیوند مغناطیسی به نوشته ها، تصاویر، ویدئو و هرچیزی که شما تولید کنید و کاربران به آن ها لینک دهند گفته می شود.

در بیشتر مواقع پیوند مفناطیسی شما یک مطلب است که در ادامه میخواهم توضیح دهم که چطور این کار را انجام دهید.

۱- لیست کامل عوامل رتبه بندی

مقاله “۲۰۰ قاکتور سئو گوگل” را مشاهده کنید. برای نوشتن این مطلب من به مدت ۲ هفته تمامی مطالب که مربوط به سئو و بهینه سازی گوگل هست را جمع آوری کردم و در قالب ۲۰۰ عنوان آن ها را توضیح دادم.

تا به الان این مقاله ۸۰۰۰ بک لینک دریافت کرده است. که بسیاری از این پیوندها از وبسایت های معتبر است.

۲- تکنیک آسمان خراش

مقاله “صندوق خالی” را مشاهده کنید. این مقاله ۵۰۰۰ پیوند دریافت کرده و این واقعا عالیه. نویسنده این مقاله با ابداع یک تکنیک ساده و نوشتن یک مقاله جالب و مرموزانه سبب شده که جشم بسیاری از کاربران را به سمت خود بچرخاند.

یک عنوان عالی در مقاله باعث دریافت هزاران لینک با کیفیت و یک عنوان ضعیف باعث افت وبسایت شما می شود.

۳- سئو و یوتیوب

مقاله “نحوه رتبه بندی ویدئو ها در یوتیوب” را مشاهده کنید. این مقاله ۴۰۰۰ بک لینک دریافت کرده، در این مقاله نویسنده تنها تکنیک های بازاریابی یوتیوب را می دانست و شروع به نوشتن این مقاله کرد که آن را به تکنیک های سئو و ربته بندی گوگل اقدام کرد و حتی تبدیل به یک سری دستور العمل برای کاربران کرد تا به موفقیت در یوتیوب ، گوگل و بازاریابی برسند.
شما باشید این مقاله برایتان جذاب نیست؟!

استراتژی ساخت بک لینک چیست

۱- مشتریان

شرکت های بزرگ و کوچک برای نشان دادن نظرات مشتریان خود، آن را به همه معرفی میکنند. اگر از یک محصول یا خدمات استفاده میکنید نظر خود را شرح دهید و به آن ها بگویید که می توانند نظر شما را در صفحه اصلی خود قرار دهند و آن ها هم برای این که نشان دهند شما یک فرد واقعی هستید که نظر داده اید سایت شما را هم قرار میدهند.

به این صورت بدون این که شما خواسته باشید لینک سایتتان در سایت آن ها قرار میگیرد.

۲- نظرات بلاگر

اگر شما تعدادی محصول، نرم افزار، خدمات مشاوره ای و یا هرچیز دیگری که خرید ارزش دارد را دارید، به راحتی میتوانید آنها را به تعداد زیادی پیوند باکیفیت تبدیل کنید.

چطور؟ با ارائه آن ها به وبلاگ نویسان به صورت رایگان

وبلاگ نویسان که علاقه به حوضه کاری وبسایت و مطالب شما دارد را از طریق گوگل بیابید و به آن ها ایمیل بزنید که شما یک سری خدمات و محصولات دارید که اگر امکانش هست در وبلاگ خود قراردهند و به همین راحتی هم خدمات و محصولات خود را معرفی میکنید و هم پیوند دریافت خواهید کرد.

۳- احیا پیوند

مطالبی که در گوگل مربوط به شما و وبسایتتان می شود را بیابید و اگر در آن مطالب موضوعاتی بود که مطابق همان موضوعات به صورت کامل در سایت شما مقاله وحود دارد، در این صورت می توانید با مدیر آنها تماس بگیرید و از این موضوع آن ها را مطلع کنید و خواهش کنید تا آن موضوعات را لینک کند به مطالب شما.

۴- شروع یک بورس تحصیلی

همان طور که میدانید دامین های edu. از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است و دریافت پیوند از آن سایت ها بسیار بر رتبه سایت شما تاثیر دارد.

حال برای این کار باید چکار کنیم؟

کریس دروایر اخیرا برای دریافت پیوند از این نوع سایت ها یک بورس تحصیلی را شروع کرده! برای این کار در زیر قدم به قدم توضیح میدهم:

۱- ایجاد یک صفحه بورس تحصیلی

ابتدا در وب سایت خود یک صفحه ایجاد کنید و در آن صفحه نشان دهید که نیازمند کمک هزینه تحصیلی هستید و به مردم بگویید که چطور میتوانند کمکتان کنند. نمونه صفحه ایجاد شده توسط کریس:

بک لینک چیست

۲- پیدا کردن لیست سایت های edu. که بورس تحصیلی میدهند

با استفاده از این جمله میتوانید این کار را به سادگی انجام دهید : “inurl:.edu “scholarships

بک لینک چیست

۳- اعلام بورس تحصیلی

زمانی که یک وبسایت edu. پیدامیکنید که صفحه بورس تحصیلی مناسبی داشته باشد، ایمل زیر را می توانید به آن ها ارسال کنید:

[Hello, [Name

.I’m excited to let you know about a new scholarship opportunity for [School] students

.[Our scholarship is called “[Name]“, and it’s designed to help [Brief Description

:Here is a brief list of our requirements

[List Of Requirements]

.[We would be honored if you’d be kind enough to add our award to your scholarship page [Scholarship Page URL

.Of course, we’re here to answer any questions you may have

,Thank you
[Your Name]

منبع : shoutmeloud.com , wpbeginner.com , postmm.com

Summary
بک لینک چیست - بهترین راه لینک سازی حرفه ای در سال 2018 | نوین سئو
Article Name
بک لینک چیست - بهترین راه لینک سازی حرفه ای در سال 2018 | نوین سئو
Description
بک لینک چیست ، به لینک هایی گفته می شود که از دیگر سایت ها به سایت شما می دهند. موتورهای جستجوگر هر یک از این لینک ها را به عنوان یک رای در نظر میگیرد.
Author
Publisher Name
hamid
Publisher Logo
تاریخ انتشار : مهر ۶, ۱۳۹۷
تعداد بازدید : 83 views
1ستاره2ستاره3ستاره4ستاره5ستاره (25 rating, 5 votes)
Loading...

مقالات مشابه
 • برنامه نویسی چیست
  برنامه نویسی چیست و چه کاربردی دارد؟

  برنامه نویسی چیست برنامه نویسی چیست و به چه دردی میخورد. برنامه نویسی چیست برنامه نویسی چیست و چه کاربردی خواهد داشت. برنامه نویسی چیست برنامه نویسی چیست ؟ برنامه نویسی راهی است برای دادن دستورالعمل های کامپیوتری درباره آنچه که باید انجام شود. این دستورالعمل ها به عنوان کد شناخته می شوند و برنامه نویسان کامپیوتر برای […]

 • تکنیک های سئو – آموزش تکنیک های seo در سال ۲۰۱۹

  تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت تکنیک های سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ تکنیک های سئو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ سئو چیست ( آموزش سئو ) سئو (Search Engine Optimization) به این معناست که وبسایت و فروشگاه اینترنتی خود را برای موتور های جستجو بهینه سازی کنید تا افرادی که به دنبال […]

 • درگاه پرداخت واسط بانکی
  ۵ درگاه پرداخت واسط درجه یک و مطمئن در سال ۱۳۹۷

  درگاه پرداخت واسط درگاه پرداخت واسط چیست و چه کاربردی دارد؟ درگاه پرداخت واسط چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ درگاه پرداخت واسط چیست؟ به وب سایت هایی که از شرکت های PSP مجوز دریافت می کنند و درگاه آنلاین دریافت می کنند برای رشد آسان تر کسب و کار های ما درگاه پرداخت واسط می گویند. […]

 • صفحه اول گوگل
  صفحه اول گوگل : ۱۵ تکنیک شگفت انگیز قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

  صفحه اول گوگل : ۱۵ تکنیک شگفت انگیز قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یست و چگونه کار می کند؟ ه چه دردی می خورد و چه ویژگی هایی دارد؟ صفحه اول گوگل جایگاهی است که مدیران وب سایت در تلاش هستند تا در آن جا قرار بگیرند، زیرا باعث بیشتر دیده شدن خدمات و محصولاتشان […]

 • بلاک چین چیست
  بلاک چین چیست – تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

  بلاک چین چیست چه کاربردی دارد؟ چه ویزگی هایی خواهد داشت؟ تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده با استفاده از بلاک چین، بسیاری از افراد می توانند وارد یک پایگاه اطلاعات شوند و یک جامعه از کاربران را کنترل کنند، با این هدف که اطلاعات چگونه ثبت شده و چگونه اصلاح و بروز میشوند. فناوری […]

 • افزایش سرعت سایت
  افزایش سرعت سایت – سرعت سایت خود را ۱۵ برابر کنید

  افزایش سرعت بالا آمدن سایت آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس افزایش سرعت سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ افزایش سرعت سایت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟  در سال ۲۰۰۶ وب سایت آمازون فقط ۱۰۰ میلی ثانیه سرعت وب سایت خود را افزایش داد و سبب شد تا فروش وب سایت به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند! […]

 • وب سایت چیست
  وب سایت چیست – کسب درآمد باورنکردنی از وب سایت

  وبسایت چیست؟ رابطه دامنه و هاست با وب سایت چیست؟ سایت استاتیک چیست؟ سایت داینامیک چیست؟ مزایای سایت های داینامیک تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک چیست؟ CMS یا سیستم مدیریت محتوا چیست؟ مزایای استفاده از سیستم مدیریت محتوا ویژگی های یک CMS مناسب معرفی برخی از بهترین سیستم مدیریت محتوا وب سایت چیست وب […]

 • شبکه های اجتماعی
  ۱۰ مورد از جدیدترین و محبوبترین شبکه های اجتماعی ۲۰۱۸

  شبکه های اجتماعی یا همان social networks، به پلتفرم های آنلاینی گفته می شود که در آن مردم با دیگر افراد به اشتراک موضوعاتی در زمینه های مختلف می پردازند. 

 • با 10 میلیون چه کنم؟ راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون تومان
  راه اندازی کسب و کار با ۱۰ میلیون تومان – با ۱۰ میلیون چه کنم؟

  امروزه وب سایت ها میلیاردی درآمد دارند و به راحتی از این فرصت به بهترین شکل استفاده میکنند اما شما هنوز نمیدونید سرمایه خودتون رو کجا استفاده کنید و از چه شغلی میتونید پول بدست بیاورید!

 • انواع الگوریتم های بهینه سازی گوگل (بروز رسانی ۲۰۱۸)

  انواع الگوریتم های بهینه سازی انواع الگوریتم های بهینه سازی چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع الگوریتم های بهینه سازی چیست و چه ویزگی دارد؟ انواع الگوریتم های بهینه سازی ، سئو و بهینه سازی سایت یک فرایند طولانی مدت است و هدف از این کار افزایش رتبه سایت در نتایح گوگل می باشد. تعدادی […]

دیدگاه ها
ربانی در ۲۴ آبان ۱۳۹۷ در ۶:۴۲ ب.ظ گفته:

خیلی کامل و مفید بود

پاسخ