تولید محتوا چیست ؟

امروزه با گسترش روز افزون وب سایت ها و شبکه های اجتماعی جدید ، نیاز کاربران استفاده کننده ازین رسانه ها برای دریافت اطلاع جدید بیشتر میشود . وب سایت ها و پلتفرم های مختلف با توجه به نوع کارکرد و فعالیت خود نیازمند اطلاعات و داده های مناسب برای ارائه به کاربران خود میباشد . به اطلاعات منتشر شده در این وب سایت ها و رسانه ها ، محتوا و به فرایند تولید ، تدوین و انتشار این اطلاعات ، “تولید محتوا” گفته میشود .

انواع روش های تولید محتوا در سطح وب

محتوای منتشر شده در یک وب سایت یا شبکه اجتماعی میتواند به صورت های زیر باشد :

محتوای متنی : که میتواند به صورت یک توضیح کوتاه یا به اصطلاح کپشن ، و یا یک محتوای کامل با بیش از 300کلمه که بیشتر به صورت مقاله منتشر میشود باشد .

محتوای صوتی : که بیشتر به صورت فایل های فشرده شده mp3 منتشر میشوند و در اصطلاح به آن پادکست میگویند .

محتوای تصویری : شامل عکس ها و تصاویر که در فضای وب متدوال ترین فایل های تصویری منتشر شده میتواند فایل های PNG و یا نسخه فشرده شده JPEG باشد .

محتوای ویدیوئی : که میتواند شامل ویدئو های ساخته شده آموزشی ، کمدی و یا فیلم ها و برنامه های زنده باشد که به صورت فایل ویدئویی ذخیره شده و منتشر میشوند ، و یا به صورت زنده استریم (stream) باشند .

چرا تولید محتوای بهینه اهمیت دارد ؟

هدف از تولید محتوا ارائه اطلاعات و محتوای مفیدی است که طیف گسترده ای از کاربران که میتواند کاربران وب سایت ها و پلتفرم های دیگر را هم شامل شود . یک محتوای خوب محتوایی است که کاربران آن را پس از مشاهده به دیگران نیز پیشنهاد دهند . با توجه به نوع پلتفرم یا وب سایتی که قرار است در آن محتوایی تولید و منتشر شود ، نیازمند رعایت کردن اصولی در تولید محتوای بهینه خواهیم بود .

اولین اصل در تولید محتوای بهینه ، محتوایی است که توسط ذهنیت فرد تولید و ویرایش شود و تا حد امکان تکراری و کوپی نباشد و اطلاعات جدیدی را به کاربران ارائه کند . موضوع مهم بعدی در ساخت و تولید محتوا بهینه ، توجه کردن به وب سایت یا پلتفرمی است که قصد انتشار محتوا در آن را داریم . به عنوان مثال تولید و انتشار محتوا در اینستاگرام دارای اصول خاصی است که فقط در این پلتفرم میتواند کارایی داشته باشد ، یعنی تولید یک ویدیو یا عکس مناسب با قوانین اینستاگرام و قرار دادن کپشن و هشتگ های مرتبط با آن ، که در صورت رعایت نکردن قوانین خاص اینستاگرام ، محتوای تولید شده ارسالی شما دارای بازخورد خوبی نخواهد شد و امکان حذف آن نیز وجود دارد .

تولید محتوای سئو شده برای وب سایت

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، تولید و بهینه کردن محتوا با توجه به پلتفرم یا وب سایتی است که قصد انتشار در آن را داریم ، یعنی در مورد تولید محتوا خاص اینستاگرام باید محتوای تولید شده با توجه به اینکه کاربران این شبکه اکثرا از طریق گوشی های هوشمند و موبایل وارد آن میشوند نه تنها باید بهینه شده با اصول و قوانین این شبکه باشد بلکه مناسب خواندن و نمایش در گوشی های موبایل نیز باشد .

تولید محتوا در وب سایت ها با توجه به موضوع هر وب سایت میتواند از نظر نوع بهینه سازی متفاوت باشد . به عنوان مثال تولید محتوا برای یک وب سایت خبری میتواند شامل یک عکس مناسب برای ارائه در تصویر شاخص مطلب خبری و ارائه توضیحات در مورد خبر و همچنین قرار دادن چند برچسب مرتبط با نوع محتوای خبری باشد . تولید محتوا بر اساس نوع وب سایت و همچنین عنوان(تایتل) محتوا میتواند نیازمند بهینه سازی های خاص خود باشد ، گاه برای تولید محتوا بهینه مثلا در وب سایت های آموزشی و مقالات که تعریف خاصی از یک موضوع یا عبارت را به کاربر میدهند ، تولید محتوای بهینه میتواند شامل مقاله توضیحی بیش از 300کلمه ، عکس ، ویدیو و همچنین صوت نیز باشد .

محتوای سئو شده چیست؟تاثیر محتوا سئو شده بر سئو سایت

هرچقدر محتوای تولید شده برای یک وب سایت در یک چهارچوب خاص نسبت به محتوا هایی که توسط دیگر افراد و وب سایت های رقیب تولید میشوند بهینه تر باشد و مخاطب با آن ارتباط بیشتری بر قرار کند به این محتوا ، محتوای سئو شده میگویند که قابلیت جذب مخاطب بیشتری را نیز دارد . محتوای سئو شده باعث افزایش بازدید گوگل شده و میتواند رنکینگ و سئو سایت را به صورت کلی افزایش دهد که این موضوع برای وب مستران بسیار اهمیت دارد که با داشتن محتوای مفید و با کیفیت به سئو سایت بالاتری دست پیدا کنند و ورودی گوگل خود را افزایش دهند .

تعرفه تولید محتوا چگونه محاسبه میشود؟

روش های تولید محتوا که در بالا توضیح داده شد با توجه میزان زمان لازم برای ساخت و ویرایش هر محتوا دارای هزینه های نسبتا متفاوتی است . به عنوان مثال محتوای ویدیویی که نیازمند ساخت کلیپ و ویرایش آن است ممکن است گاهی چندین روز و حتی ماه زمان ببرد ، یا ساخت و طراحی لوگو و عکس نیز از محتوا هایی است که نیازمند تخصص و صرف زمان بسیار میباشد . بنابراین ساخت و تولید محتوا در بعضی موارد دارای هزینه های بسیار زیادی است . اما به صورت عمومی ساخت و تولید محتوا در وب سایت ها و پلتفرم هایی که حدود 5دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز دارد دارای قیمتی در بازه بین هزار تومان تا پنجاه هزار تومان (البته با پول الان!) میباشد .

استخدام و کسب درآمد از تولید محتوا چیست ؟

محتوای جدید و مناسب باعث همه گیر شدن یک وب سایت یا کانال و شبکه اجتماعی میشود . هرچقدر کاربران یک وب سایت بیشتر شود امکان تبلیغات و درآمد در آن وب سایت بیشتر میشود ، بنابراین اکثر وب سایت ها ، کانال ها و شبکه ها اقدام به استخدام تولید کننده محتوا میکنند . برای کسب درآمد از تولید محتوا با توجه به میزان علم و دانش شما میتوانید در موتور جستجو گوگل و همینطور دیوار عبارت “استخدام تولید محتوا” را جستجو کرده و یا از وب سایت هایی که دارای بخش استخدام تولید محتوا هستند تماس گرفته و رزومه خود را ارسال کنید .

سرویس خرید بک لینک

نوشته تولید محتوا چیست؟تاثیر تولید محتوای بهینه بر سئو سایت اولین بار در آموزش سئو. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید