سیستم مدیریت محتوای وردپرس

همانطور که میدانید برای مدیریت وب سایت ها و وبلاگ ها میتوان از سیستم های مدیریت محتوای آماده و رایگان مثل “وردپرس” استفاده نمود . وردپرس در واقع یک نرم افزار یا به عبارتی سیستم عامل تحت وب است که با نصب آن بر روی سرور سایت میتوان به راحتی یک وب سایت را نصب و راه اندازی نمود ، فرآیند نصب وردپرس شامل آپلود کردن فایل های نصب وردپرس بر روی هاستینگ سایت و ایجاد دیتابیس و ست کردن دیتابیس بر روی وردپرس میباشد .

تنظیمات سئو داخلی وردپرس

پس از آپلود کردن و تنظیم دیتابیس بر روی وردپرس در داخل هاستینگ ، آدرس سایت اصلی را در داخل مرورگر وارد کرده و وارد تنظیمات نصب وردپرس که شامل وارد کردن تایتل سایت ، معرفی کوتاه ، ایمیل و پسورد برای ورود به بخش پیشخوان وردپرس میباشد .

وردپرس سیستم مدیریت محتوایی است که به خودی خود دارای تنظیمات سئو مناسب برای محتوا صفحات ، عکس ها ، برچسب ها و دسته ها است . به صورت معمولی محتوایی که درون وردپرس ایجاد و منتشر میشود توسط موتورهای جستجو شناسایی شده و دارای حداقل های سئو مناسبی است .

درصفحه مدیریت پیشخوان وردپرس در بخش تنظیمات عمومی میتوان برای سایت عنوانی مشخص کرد که این عنوان همراه با معرفی کوتاه که در زیر آن قرار دارد به عنوان تایتل صفحه اصلی سایت قرار میگیرد . تفاوت عنوان کلی سایت با معرفی کوتاه در این است که از عنوان سایت برای تایتل مطالب و صفحات داخلی سایت نیز استفاده میشود . در واقع عنوان سایت مشخصه اسم برند و اسم سایت است . همچنین درصورتی که بخوایم سایت به صورت www باز شود در تنظیمات نشانی وردپرس آدرس سایت را به صورت www باید وارد نمود .

غیر از موارد فوق که در بحث سئو داخلی وردپرس موثر میباشند ، در بخش تنظیمات پیوندهای یکتا نیز میتوان نوع ساختار پیشفرض لینک های صفحات و پیج های جدید را مشخص نمود . در آپدیت های جدید الگوریتم های جستجو توجه به کلمه کلیدی داخل لینک صفحات سایت نیز میشود و میتوان برای بهبود سئو داخلی وردپرس تنظیمات پیشفرض این بخش را بر روی نام نوشته به عنوان پیوند یکتا قرار داد . با انجام این کار از تایتل و عنوان مطالب ایجاد شده به عنوان پیوند یکتایه مطلب استفاده میشود .

تاثیر قالب بر سئو وردپرس

قالب مورد استفاده در یک سایت وردپرس یکی از موارد بسیار مهم در بخش سئو وردپرس میباشد . اکثر قالب های پیشفرض و رایگان وردپرس دارای تنظیمات سئو حداقلی میباشند که برخی فاکتورهای سئو مثل مشخص بودن عنوان سایت ، صفحات و برچسب ها در آن رعایت شده است . اما اگر قصد ویرایش یا طراحی قالب خاصی برای وردپرس را داشته باشید باید به این نکات سئو توجه نمایید .

ابزارهای سئو مورد نیاز برای بهبود سئو وردپرس

همانطور که پیش تر توضیح داده شد سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت کلی برخی نکات اصلی و کلیدی سئو را به خودی خود رعایت میکند . اما برای بهبود سئو یک سایت وردپرسی هم میتوان از طریق کدنویسی و ویرایش بخش هایی از قالب سایت ، سئو کلی سایت را بهبود بخشید و هم میتوان از ابزار هایی مثل پلاگین ها و افزونه های سئو به منظور بهبود سئو سایت استفاده نمود .

دو افزونه سئو بسیار پرکاربرد مناسب برای سایت های وردپرسی افزونه سئو Seo by Yoast و همچنین افزونه سئو All in One Seo میباشند . با استفاده از هر کدوم ازین افزونه ها میتوان سئو کلی سایت مثل سئو مربوط به محتوا ، صفحات و مطالب سایت را بهبود بخشید ، برای سایت و مطالب سایت دیسکریپشن و کلمات کلیدی هدف مشخص کرد و از آنالیزگر سئو محتوا در هنگام تولید محتوا به منظور کمک به ساخت محتوایی مناسب تر و با سئو بیشتر استفاده نمود .

تاثیر خرید بک لینک در سئو سایت

نوشته سئو وردپرس | آموزش معرفی ابزارهای سئو در wordpress اولین بار در آموزش سئو. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید