پشتیبانی سایت چیست و چه کاربردی دارد ؟

اکثر کسب و کارها و وب سایت ها پس از راه اندازی سایت که شامل طراحی سایت ، تولید محتوا و سئو و بهینه سازی سایت میشود ، نیازمند نگهداری و پشتیبانی به منظور حفظ کیفیت سایت و رفع مشکلات و خطاهای احتمالی هستند . پشتیبانی و نگهداری سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است مخصوصا درصورتی که وب سایت مد نظر دارای درامد ثابت روزانه ای نیز باشد که درصورت بروز مشکل در نگهداری سایت میتواند باعث از بین رفتن یک کسب و کار گردد .

پشتیبانی و نگهداری سایت میتواند شامل : رفع خطاهای مرتبط با سرور سایت و جلوگیری از ورود تروجان یا ویروس و هک شدن سرور ، رفع مشکلات و خطاهای ناشی از کدنویسی در بروزرسانی های سرور ، آپدیت کردن و بروزرسانی محتوای سایت ، بروز خطاهای مرتبط با موتورهای جستجو مثل بن شدن و سندباکس سایت ، رفع خطاهای ناشی از گوگل سرچ کنسول که مستقیما بر روی سئو و رتبه سایت تاثیر گذار هستند .

پشتیبان وب سایت کیست؟ انتخاب پشتیبان سایت مناسب

انتخاب پشتیبان وب سایت مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به دلیل اینکه نگهدارنده سایت به اطلاعات حیاتی وب سایت دسترسی دارد و میتواند نه تنها از سایت نگهداری نکرده بلکه با ایجاد مشکلات جدی به اخاذی از مدیر سایت نیز برپردازد . یک “پشتیبان وب سایت” مناسب باید سابقه نگهداری و پشتیبانی از سایت های معتبر بسیاری را در کارنامه خود داشته و در حال حاضر نیز مدیریت وب سایت های معتبری را در دست داشته باشد . چنین فردی هرگز به ایجاد مشکلات در سایت و کسب درآمد و اخاذی ازین طریق از مدیران وب سایت ها و مشتریان خود نمیکند .

بعد از کسب اطمینان و اعتماد از نگهدارنده سایت ، مواردی که باید در انتخاب “پشتیبان سایت” به آنها توجه کنیم شامل موارد زیر است :

پشتیبان سایت باید خود طراح سایت باشد و به زبان های مختلف برنامه نویسی سایت مسلط باشد تا درصورت بروز مشکلات در کد نویسی بتواند سریعا موارد بروز خطا را رفع نماید .

پشتیبان سایت باید سابقه کار با سرور و هاستینگ و دانش کامل از مدیریت سایت بر روی سی پنل ، دایرکت ادمین و یا سرور اختصاصی و مجازی را داشته باشد .

پشتیبان سایت خود باید دارای وب سایت های پربازدید با سابقه و عمر طولانی داشته و از دانش و علم مرتبط با تولید ، بروزرسانی و آپدیت محتوا آگاه باشد .

یک پشتیبان و نگه دارنده سایت مناسب همچنین باید یک سئو کار ماهر نیز باشد و در صورت بروز خطاهای مرتبط با گوگل و رفع مشکلات بهینه سازی سایت ، درصورت بروز مشکل جدی مرتبط با سئو ، سریعا مشکل را رفع نموده تا سایت رتبه خود را حفظ نماید .

سئو و نگهداری سایت چیست و چه اهمیتی دارد ؟

امروزه میلیون ها وب سایت رها شده در فضای وب جهانی وجود دارد ، بیش از 80درصد این وب سایت ها از نظر میزان اهمیت در رتبه پایینی قرار دارند و از کار افتادن یا بروز مشکل در آنها ممکن است از نظر مدیریت آنها چندان اهمیت نداشته باشد . اما بعضی وب سایت ها که به منظور کسب و کار راه اندازی میشوند و بروز مشکل در این وب سایت ها ممکن به از دست رفتن کل بیزینس و کسب و کار ایجاد شده منجر شود ، مشکلات خیلی کوچک و حتی در مقطع زمانی خیلی کوتاه نیز ضرر و زیان مالی به صاحبان این وب سایت ها وارد میکند .

با توجه به اینکه اکثر وب سایت های دارای درامد ، کاربر و بازدیدکننده اصلی خود را از طریق موتورهای جستجو دریافت میکنند ، افت رتبه ناگهانی و یا مشکلاتی که تاثیر شدیدی بر سئو سایت داشته و باعث حذف سایت از گوگل میشود میتواند منجر به از بین رفتن این کسب و کارها گردد . به همین دلیل حفظ و نگه داری سایت با رعایت اصول سئو میتواند از بروز این مشکلات جلوگیری کرده و یا درصورت بروز مشکل جدی سریعا آن را رفع کند .

نوشته پشتیبانی سایت | پشتیبان وب سایت | سئو و نگهداری اولین بار در آموزش سئو. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید