گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد ؟

گوگل ترندز” (Google Trends) یک آنالیزگرر تحت وب مربوط به کلمات کلیدی است که شرکت گوگل در سال 2004 آن را راه اندازی کرده است . با استفاده از گوگل ترندز میتوان بررسی کرد که در موقعیت های جغرافیایی و زبان های مختلف ، در یک بازه زمانی خاص بیشترین کوئری ها و درخواست های مرتبط با جستجو کلمات در موتور جستجو گوگل ، مربوط به چه کلید واژه هایی بوده است .

یکی از استفاده های مهم گوگل ترندز ، بررسی همه گیر شدن و رواژ پیدا کردن بعضی موضوعات خاص و یا کمتر شدن و از رده خارج شدن آنها است . در مکان های آکادمیک و دانشگاهی میتوان ازین قابلیت گوگل ترندز به منظور استفاده در انتخاب پایان نامه و یا روند پیشرفت علم در مسیرهای مختلف و هدف گذاری مسیر علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی استفاده نمود .

همچنین با استفاده از گوگل ترندز میتوان در موضوعات اجتماعی و بحث های داغ جوامع مختلف در بازه های زمانی خاص و فهمیدن مسیر مورد انتظار در آینده را پیشبینی کرد .

آموزش استفاده از گوگل ترندز Google Trends

برای استفاده از گوگل ترندز ابتدا در موتور جستجوی گوگل عبارت google trends را جستجو کرده و وارد اولین نتیجه جستجو شوید . سپس در قسمت جستجو میتوانید هر موضوع و عبارت مورد نظر خود را به عنوان کلمه کلیدی وارد نمایید . برای مشخص کردن نتایج و دریافت گزارش بهتر باید تنظیمات لوکیشن و بازه زمانی را مشخص نمایید تا نتایج در حد امکان دقیق باشند .

از ابزار گوگل ترندز میتوان میزان سرچ و ترند کلمات را در جستجو های مختلف گوگل و همینطور یوتیوب که متعلق به شرکت گوگل است ، فهمید و همینطور میتوان میزان سرچ عبارت ها و کلمات کلیدی را نسبت به همدیگر و مقایسه در بازه های زمانی مختلف به صورت یک آمار دقیق استخراج کرد .

استفاده از گوگل ترندز به منظور افزایش سئو سایت

گوگل ترندز ابزاری است که از طریق آن میتوان آمار مربوط به میزان جستجو موضوعات و کلمات کلیدی مرتبط با این موضوعات را شناسایی کرد . برای بسیار از وب مستران ، مدیران سایت و سئو کاران ، گوگل ترندز یک ابزار بسیار کاربردی و برگ برنده برای شناسایی مطالب و محتوایی که نیاز دارند تا در وب سایت خود منتشر کرده و ورودی بیشتری بگیرند است .

در بحث سئو سایت ، افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت باعث افزایش سئو سایت شده و میتواند منجر به بهبود رتبه گوگل و کاهش رتبه الکسا سایت نیز شود . به همین دلیل شناسایی موضوعات پرمخاطب و تولید محتوا بر اساس موضوعات و کلمات کلیدی که بروزشده و ترند هستند و بیشترین میزان جستجو را دارند ، میتواند باعث جهش بزرگی در سئو سایت و افزایش بازدید سایت داشته باشد .

نوشته گوگل ترندز چیست؟ استفاده از گوگل ترندز بهبود سئو سایت اولین بار در آموزش سئو. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید